Na startovní čáru se postavili maratonci za „ideálního“ maratonského počasí, kdy se rtuť teploměru pohybovala okolo 15 °C. Místy foukal silný nepříjemný vítr, který ubíral běžcům cenné síly. Vedoucí sedmičlenná skupina se začala trhat až na třicátém kilometru. Trio ve složení Miloš Fiala (Dukla Praha), Lukáš Pazdera (Slavia Praha) a nestárnoucí Vlatimil Bukovjan z Otrokovic „vládli“ maratonu až do samotného finiše. Bylo tedy jasné, že boj o bednu svedou tito běžci. V posledním náběhu do pětikilometrového úseku se vydal na trhák Fiala, který postupem času svůj náskok zvyšoval a první příčku také udržel. O druhé místo si to rozdal Pazdera s o 25 let starším Bukovjanem. Prvně jmenovaný doběhl nakonec druhý s náskokem pouhých pěti vteřin.

V kategorii žen se dobrým časem blýskla pětačtyřicetiletá Ivana Martincová (16. celkově) z Moravské Slavie. Ta nechala za sebou o celých deset minut i vítězku kategorie do 34 let Janu Candrovou.

Z rakovnických běžců do závodu dobře vstoupil Mánek spolu s Rakovou, ale také i Pilík s Kratochvílem a Šťastným. Zatímco Mánek s Rakovou tempo udrželi, Pilík s Kratochvílem a Šťastným již od „patnáctky“ začali odpadávat. Pilík sice postupně ztrácel, ale nakonec to stačilo k tomu, aby v mistrovství ČR v kategorii veteránů do 59 let skončil na třetím místě. Raková si zaběhla svůj nový osobní rekord, velice dobře trať zdolali i Kratochvíl se Šťastným. Ostatním běžcům Rakovnicka se již příliš nedařilo. Beránek z Krušovic po vleklých potížích s kolenem v minulých měsících zaběhl svůj „kladenský standard“. Bříza s Růžkovou trochu doplatili na fakt, že před týdnem absolvovali alpský závod Jungfrau maraton ve Švýcarsku. Lékař Miloš Králíček měl za cíl uběhnout maratonskou trať pod pět hodin. Tento vytyčený limit s velkou rezervou také splnil.

(slp, elm)