Klíčový duel o postup do čtvrtfinále MS sKanadou se odehrál ve městě Maipu před 1700 diváků, kteří viděli skvělý nástup našeho týmu. Ve 2. minutě skóroval po samostatné akci Stojaník a v 5. minutě Petr Šnídl vymetl dělovkou ztrestného kopu šibenici javorového listu. Mužstvo Kanady tvořili naturalizovaní Jihoameričané a jejich herní styl plný technických fines tomu také odpovídal. Z přísně nařízené devítky Kanada snížila na 2:1. Její enormní snahu o změnu výsledku zmrazil ve druhém poločasu Petr Šnídl, který svůj brejk zakončil trefou do černého – 3:1. Kanaďané už jen skóre korigovali 12 vteřin před koncem zápasu. Svou porážku psychicky nezvládli a po závěrečném hvizdu dokonce napadli našeho brankáře Klímu. Poté se do strkanice připomínající kanadskou NHL zapojili všichni hráči, které nakonec zklidnila domácí policie.

V závěrečném utkání skupiny C nastoupil vpondělí český tým proti vicemistru světa zKolumbie a vysoko prohrál 0:10. Naši trenéři provedli v sestavě několik změn a šetřili klíčové hráče na čtvrtfinálové utkání, vněmž se 5. září utkáme smužstvem Peru. Úvod zápasu náš celek nezvládl a inkasoval brzo tři rychlé branky, zatímco své vyložené brankové šance nevyužil. Kolumbijci, kteří se představili jako zatím nejkvalitnější mužstvo vturnaji, pak svou převahu vyjádřili dalšími góly.

Ve čtvrtfinále Mistrovství světa vsálovém fotbale budou Evropu reprezentovat jen Česká republika a Belgie. Ze hry už jsou Rusko a Norsko.

Ve čtvrtfinále se střetnou: Argentina – Ekvádor, Kolumbie – Bolívie, Paraguay – Belgie a Peru - Česká republika.