HBC Nové Strašecí - HBC Alpiq Kladno „B“ 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

V sobotním zápase proti kladenskému béčku si zastřílel nejlepší kanonýr soutěže Sýkora, který se trefil do branky soupeře čtyřikrát. Skóre sice otevřel v šesté minutě, ale pak se spolu se svými spoluhráči v koncovce trápil. Převahu vyjádřili domácí až ve druhé části hry, ve které překonali Kropáče pětkrát.

Druhou branku přidal znovu Sýkora a kouč Moravec si mohl zakřičet: „Tumáš Kropáči, dva nula!“ Poté padaly do branky soupeře míčky jak na běžícím pásu. Třetí gól přidal Krtička a pak diváky na Kocourku pobavila kombinace Porcala s Wittmayerem, kterou zakončil první jmenovaný střelou do prázdné branky.

,,Milan Porcal mohl vystřelit golfákem z mezikruhů a neudělal to. Nechápu. On nahrál! A pak dal gól tahákem. Všechno jinak, špatně,“ glosoval s úsměvem na rtech pěkný hokejbalový moment suspendovaný Průša.

Poté se trefil znovu Sýkora a účet druhé části hry podtrhl Kuna, který využil chyby v rozehrávce soupeře. V poslední třetině, která se jen z povinnosti dohrávala, se trefil, kdo jiný než Sýkora, pro kterého to byla ve čtrnáctém zápase branka č. 24. Moravce tak zahřálo u srdce, že porazil kladenský tým. To ale nevěděl, co ho čeká během následujícího dne.

HBC Nové Strašecí - SK Jungle Fever Kladno 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Probíhalo to podobně. Strašecí tlačilo a nemohlo najít recept, jak protlačit míček do sítě soupeře. První třetina branku nepřinesla poslední tým tabulky tak stále živil naději na zisk alespoň nějakého bodu. Jistě nikdo nečekal, že to budou všechny tři. Navíc, když Jungle dorazil se dvěma pětkami, stejně jako béčko Kladna v sobotu.

Ještě než se ale Strašecí stačilo rozjet a vytvořit si tlak, srazil ho pětiminutový trest Krtičky ze 44. sekundy! Podzimní posila Bubáků tak po faulu na Růžičku putovala pod sprchy. Jungle však nic nebezpečného nevymyslel. Podobnou šanci měl i na přelomu první a druhé třetiny, kdy Duchoň fauloval, ač neúmyslně, vysokou holí, za což inkasoval čtyřminutový trest.

Osmnáct odehraných minut a z toho polovina v oslabení a Moravec měl jasno. Takhle tedy ne! A podle toho vypadala i promluva během první přestávky. Tu si vzali domácí k srdci a odměnou jim za to byla úvodní branka utkání. Pechanec protlačil míček za Fajta a Kocourek Aréna poprvé explodovala.

Bohužel pro domácí naposledy. Fanoušci ještě ani nedali ruce do kapes po radosti z první branky a bylo vyrovnáno. Porcal chyboval při rozehrávce a za 9 (!) sekund srovnal na 1:1 Tóth. Rychlonohý útočník si věděl rady i o chvíli později. Vypálil zpoza modré a Šnobl si vybral slabší chvilku.

Během tří minut hosté vedli a Moravec pochopil, že bránit střední pásmo s posledním týmem soutěže ovoce nepřinese. A tak se Bubáci vrhli do útoku. Kocourek Aréna viděla mohutný tlak, během kterého ale vždy chyběly ty nejdůležitější instance. Tedy přesnost a důraz - nejlépe obojí najednou.

Branku měl na lopatě Čížek mladší, ale prudkou nahrávku od Rysse jakoby ani nečekal. Fajta ostřeloval i jeho starší bratr Jiří, ale ani on nepochodil. Drtivý tlak diváky bavil, bohužel pro domácí však nepřinesl branky.

,,Produktivita byla žalostná. Je to stále ohraná písnička. Nadřeme se na jednu branku a pak po individuální chybě lacině inkasujeme. Je vidět, že stále máme na čem pracovat,“ nebál se kritiky Moravec.

HBC Nové Strašecí: Šnobl - Malý, Duchoň, Kuna, Porcal, Husák, Douša - Krtička, Sýkora, Ryss - Čížek Jiří, Černý, Wittmayer - Pechanec, Daenemark, Samšuk - Čížek Jan. Trenér: Moravec.

Jindřichův Hradec zaváhal doma s Karlovými Vary a Nové Strašecí tak mohlo na lídra soutěže náskok stáhnout. Stal se opak. Přes Bubáky přeskočilo pražské duo Hostivař - Kovo.

FRANTIŠEK KUNA