HC 1972 Rakovník - SK Slavia Praha 1:1 (1:1)

Hned v úvodních minutách se Rakovník natlačil před branku Vančurové a po vybojovaném míčku z hokejky Čermákové ve středu hřiště nabídla gólovou přihrávku střelkyni Hanzlové B. Polcarová.

Domácí pozemní hokejistky pak nevyužily hned tři trestné rohy a v 19. minutě se z levé strany prodrala do střelecké pozice Reinosová a Slavia vyrovnala na 1:1.

Míček na druhé straně dopravila za záda brankářky sešívaných i Škrancová, ale branka nebyla pro předchozí porušení pravidel uznána. V závěru poločasu čelila B. Matoušková pokusu Capouchové.

Ve druhém dějství utkání nadprůměrné extraligové úrovně Rakovník častěji hrozil slávistické obraně, hlavně trestné rohy Predmeské a B. Polcarové a pokus Hanzlové neměly k druhé brance daleko. Na druhé straně hřiště podržela tým dvěma zákroky proti Dukátové a Mejzlíkové gólmanka Matoušková. Závěrečný hvizd rozhodčích potvrdil spravedlivou dělbu bodů.

„Před zápasem jsme si rozebrali naši obrannou činnost, dneska to proti velmi dobrému soupeři fungovalo, do mnoha šancí jsme je nepustily. Dokázaly jsme Slavii přehrát v záloze a vypracovat si šance.

Bohužel jsme je nevyužily, hlavně osmi trestných rohů je škoda, ale jinak jsme s hrou, týmovým výkonem i výsledkem spokojeny,“ uvedla po utkání kapitánka Karolína Kříženecká.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - Predmeská, Kříženecká, Škrancová, Čermáková, Fojtíková, Knorová, B. Polcarová, Křikavová, Z. Polcarová, Vorlová, Hudečková, Holubová, Hanzlová, Wittmannová. Vedoucí týmu Miroslav Koloc.

MIROSLAV KOLOC