Jan Cafourek (32 let) je profesionální golfista původem z Šanova. Golf hraje už 18 roků, ale pouze 6 let jako profík. Nastupuje za klub Golf Resort Black Bridge. Bydlí na Homoli s přítelkyní a dcerou v bytě se zahradou, navíc to mají kousek do lesa. I to jim v současné situaci pomáhá lépe překonat situaci.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Karanténa golfový svět úplně paralyzovala. Nemáme žádné turnaje, ani nemáme kde trénovat. Protože devadesát procent turnajů hraji v zahraničí, je to pro mě dost děsivé. I kdyby se uvolnila karanténa, ale zůstaly zavřené hranice. Nemáme co hrát. V ČR mi zatím zůstaly v kalendáři jen čtyři turnaje. Takže situace pro profesionálního golfistu, který se živí jen hrou turnajů, není dobrá. Je to jako kdyby nám zavřeli fabriku.

Jak se udržujete v kondici?
Snažím se nevypadnout z tréninkové rutiny tak, že v rámci možností trénuji doma co to jde. Hodně puttuju a chippuju na zahradě. Snažím se udržovat v kondici. Mám sestavený program cviku na TRX a hodně běhám. Do tréninku jsem zařadil i otužování.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Určitě bych doporučil jakýkoliv pohyb na čerstvém vzduchu, samozřejmě za dodržování všech bezpečnostních opatření.

Co vás karanténa naučila?
Myslím, že hodně lidem otevře v určitém směru oči. Snad i Češi konečně pochopí, jak je v Česku krásně, jakou máme krásnou přírodu. Když bych měl asi vybrat co nejvíc, asi trpělivost. Ještě jsem se dost zlepšil v zadržování dechu, už mám rekord 3:47.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Koupil jsem si ještě před karanténou na cesty lékařské roušky. Ale už mám i domácí, s láskou mi ji ušila přítelkyně. Ale pomáhal jsem jako střihač materiálu.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Až se život zase vrátí do normálních kolejí a my si budeme všeho víc vážit.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník