Martina Řepková (24 let) je česká reprezentantka ve florbale. V národním týmu má důležitou roli střelkyně a to samé ve svém aktuálním klubu Fat Pipe florbal Chodov. S florbalem začínala Martina před deseti roky, sedm let už ho hraje vrcholově. S Chodovem má jeden mistrovský titul, s národním týmem byla třikrát na MS čtvrtá. Žije v Rudě u Nového Strašecí a dojíždí na západočeskou univerzitu, kde studuje tělocvik a zeměpis. Žije v rodiči v domě se zahradou.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Jelikož k florbalu je potřeba hala, tak mám velké omezení v práci s hokejkou. Jinak co se trénování týče, se u mne moc nezměnilo, akorát místo posilovny využiji doma jiné prostředky.

Jak se udržujete v kondici?
Každý den mám nějaký trénink. Snažím se převážně zaměřit na dynamiku a sílu. Dny, které mám volnější, věnuji spíše vytrvalosti, kterou beru jako relax.

Vítězka US Open 2017 Olivia Prokopová.
Sportovec v karanténě: V Americe Prokopová roušku nenosí

Jaký domácí trénink byste doporučila všem?
Běhám ráda intervalové tréninky, myslím si, že sportovce udrží v kondici a zároveň zlepšují stále jeho fyzickou kondici.

Co vás karanténa naučila?
Mít trochu volnější režim. Každý můj den začínal cestou do Plzně do školy, poté na trénink na Chodov a večer zpátky domů. Teď jsem v pozici, kdy nikam nemusím a poznávám i jiný život, než jen na cestách.

Online reportáž

Roušku jste si ušila vlastní nebo jste ji dostala? Případně od koho?
Roušky šila má sestra, která zásobila celou rodinu, dále i má kamarádka, která nám též darovala. Pokoušela jsem se také nějaké ušít, ale bohužel jsem v posledním ročníku vysoké školy a věnuji nejvíce času právě škole a pak trénování.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Nejvíce se těším, až si sednu do nějaké kavárny a dám si pořádné kafe! A určitě na svůj režim, který ačkoliv je hektický, tak ho mám vlastně ráda.

Aerobička Valentýna Karhánková.
Sportovec v karanténě: Karhánková se těší na obyčejný život

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník