Je mu padesát let, přesto stále aktivně hraje. Srdce, mozek i duše rakovnického hokejbalu Miroslav Tlustý. Borec, který s míčkem na asfaltu začínal v roce 1986 v Kladně, ale později založil hokejbal také doma v Rakovníku a postupně mu s dalšími srdcaři pomohl dostat až na nejvyšší možnou úroveň – do české extraligy. Tu si jako veterán Míra Tlustý i sám zahrál. Aktuálně se i on musí bez hokejbalu obejít, ale práce má jako vedoucí hospodářské správy Domova seniorů v Rakovníku pořád hodně. Nouzový stav přežívá částečně v práci, částečně doma v paneláku. „A když je pěkné počasí, tak mám posilovnu na chatě s lopatou a kolečkem,“ usmívá se Miroslav Tlustý, který většinu volného času nyní tráví s rodinou.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?

Určitě mi chybí jakékoliv sportování a hokejbal pochopitelně nejvíc. Připravuji se na mistrovství světa Masters 2020, které má být v červnu v Českých Budějovicích, ale s probíhající pandemií to s ním vypadá hodně špatně.

https://www.denik.cz/online-reportaz/reportaz/koronavirus-aktualne.html

Jak se udržujete ve fyzické kondici?

Auto občas nechám stát na ulici a s manželkou Janou si garáž přeměníme na malé fitko a chodíme cvičit kruhový trénink. Se synem Mírou zase hrajeme v garáži hokejbal na malé branky a je to také super, když se k tomu i vzájemně hecujeme.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?

U každého to bude jiné, protože každý nedisponuje většími prostory. Je to o lidské fantazii a každý si umí poradit, ale hlavně se musí člověku chtít něco dělat.

Co vás nouzový stav naučil?

To je těžké, protože uklízet, vařit, prát i žehlit umím. Asi teď více odpočívám, ale začíná být pěkné počasí, takže prací na chatě toho odpočívání bude asi méně.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal?

Roušek jsem dostal několik. Většinou jsem je dostal v práci, protože je potřebuji pro výkon svého zaměstnání. Dodávají nám je firmy, školky nebo občané rakovnického okresu. Díky za to!

Na co se nejvíce těšíte, až nouzový stav skončí?

Určitě setkávání se s kamarády, spoluhráči a lidmi s kterými mi je dobře.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník