Na řadě stadionů napříč celou Českou republikou se mají na počest jednoho z nejznámějších sportovních párů historie, olympijských vítězů a legend české atletiky uskutečnit závody. Byly naplánovány v rámci projektu Sportuj jako Zátopkovi.

„Jenže ze smluv zaslaných jednotlivým klubům nakonec sešlo. Na některých místech si podle svých možností nebo i s určitou svazovou pomocí zorganizují vlastní zátopkovský program, ale plošná podpora se nedotáhla,“ vyjádřil se pro Deník předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.

Na kladenském Sletišti se ve stejném termínu uskuteční okresní kolo Středoškolského atletického poháru. „Budou tam závodit někteří naši dorostenci, ale to nemá s akcí Českého atletického svazu vůbec nic společného. Je zjevné, že tento projekt nepovedl,“ poznamenal.

close Sportuj jako Zátopkovi info Zdroj: ČAS zoom_in Sportuj jako Zátopkovi Na atletickém stadionu v Houšťce, kde Emil Zátopek v roce 1951 překonal světový rekord v hodinovce a sportovní areál nese jeho jméno, budou závodit školáci společně se závodníky z místního oddílu Atletika Stará Boleslav.

V Nehvizdech proběhne vedle dětských dětských soutěží i závod za účasti českých i zahraničích oštěpařů. Z Itálie přicestuje juniorská mistryně Evropy z roku 2019 Carolina Viscaová. V sektoru by se měli představit například dvanáctý muž nedávného mistrovství Evropy v Mnichově Martin Konečný nebo Martina Píšová.

Mezi hosty, kteří zavzpomínají na slavnou oštěpařku a fenomenálního vytrvalce, mají být olympijský vítěz a někdejší držitel světového rekordu v desetiboji Roman Šebrle, Miroslav Guzdek, bývalý oštěpař, olympionik a svěřenec Dany Zátopkové, nebo Ivana Roháčková, autorka právě vydané knihy o oštěpařce.