HBC Rakovník – Kovo Praha 1:4 (0:0,0:2,1:2)

První třetině přitom byla jasně v rakovnické režii. Domácí byli mnohem aktivnější, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale ne a ne se prosadit. Martin Tvarůžek nejprve trefil tyč, a poté břevno, Hradecký netrefil prázdnou bránu a podobně si vedli i další rakovničtí hráči.

Po bezbrankové první třetině, ve které měli jasně navrch domácí, se v prostřední části hra trochu srovnala a začali hrozit i hosté. Ti se také dostali do vedení, když se po rychlé akci prosadil Košely – 0:1. Vzápětí mohl srovnat po úniku 2 na 1 Hradecký a stejný hráč neproměnil ani pěknou přihrávku Pospíšila. A tak přišel další trest, když se v 24. minutě prosadil Bravenec.

Hráč Kova byl při chuti i ve třetí části, v 32. minutě nejprve zvýšil na 3:0, a o 2 minuty později vybídl ke skórování Fraňka – 0:4. Rakovnickým se ve zbytku utkání podařilo již jen snížit zásluhou Hradeckého – 1:4.

„Kdybychom po dvou třetinách vyhrávali 4:2, nikdo nemohl říci půl slova. Vloni v první národce nám tam spadlo všechno a letos je tomu přesně naopak. Dnes jsme hráli na 12 lidí a ve třetí části nám bohužel došly síly, přesto si myslím, že jsme prohráli nezaslouženě. Je to ale pořád dokola, dokud nezměníme přístup hráčů v trénincích, nikam se nepohneme," zhodnotil zápas rakovnický hokejbalista Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: Gerlich (Solar) – Pospíšil, Sunkovský, O. Tvarůžek, Suchý – Sýkora ml, M. Tvarůžek, Eitler, Myslivec, Šíma, Hradecký, Martínek, Pechanec, Tlustý.