HBC Rakovník – TJ KOVO Praha B 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Duel začal, jak začíná být v Rakovníku zvykem, opět se zpožděním, jelikož se čekalo na příjezd rozhodčích. Úvod samotný vyšel lépe domácím, kteří byli aktivní a vypracovali si více příležitostí - než jejich soupeř, ale koncovka byla velmi špatná. Proto se ujali vedení až ve dvanácté minutě zápasu při přesilové hře. Přesně zacílil Prajzler po nahrávce Pospíchala - 1:0.

Druhá třetina se Rakovnickým nepovedla, i když se dostali do několika šancí, jež ale nedokázali využít. Tlaku hostů odolávali - několikrát i se štěstím - až do čtrnácté minuty, kdy se prosadil hostující útočník po chybě Prajzlera a nadvakrát překonal brankáře Polakoviče. V poslední minutě druhé třetiny byl vyloučen domácí Tlustý za zbytečné sekání v útočném pásmu a hosté hned v první minutě poslední části tento prohřešek dokázali potrestat - 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale opět zklamali v koncovce, za což byli potrestáni třetí brankou ve své síti. To brankář Polakovič neudržel střelu od modré a nedůsledná obrana dovolila hostujícímu útočníkovi dorazit míček do odkryté branky. V desáté minutě dostali domácí možnost přesilové hry, Polakovič rozehrál míček na Pospíchala, který od červené nechytatelnou střelou snížil na rozdíl jedné branky – 2:3. V závěru zápasu si hosté již vítězství pohlídali, když rakovnickým nepomohla ani půlminutová power-play!

„Je to od začátku sezony stále stejná písnička. Nedaří se nám využívat ani ty nejvyloženější šance a potom nás soupeř potrestá po našich chybách a vstřelí rozhodující branky zápasu. Je to psychická záležitost. Musíme na tom pořád pracovat a věřit, že se nám to povede co nejdříve zlomit a proměníme nějaké šance, kterých máme v každém zápase dostatek,“ uvedl domácí lodivod Roman Němeček.

Rakovník: Polakovič - Pospíchal, Cíl, T. Lisner, M. Lisner, Boháč, M. Prask, Prajzler, Kundrat, Tlustý, L. Prask, Lomberský. Trenér: Roman Němeček.