O tomto víkendu se rozběhne futsalový krajský přebor. V letošním roce s plným počtem dvanácti účastníků. Těm jsme před startem soutěže položili tři otázky týkající se nadcházející sezony:
1. Jak probíhala příprava na nový ročník krajského přeboru?
2. Jsou nějaké změny v kádru?
3. Jaký je váš cíl v krajském přeboru?

OTH Hořovice
Jan Hájek, předseda

1. Přípravu jsme zahájili 10. září, tréninky probíhaly jednou týdně. Odehráli jsme jeden přípravný zápas s účastníkem divize FC 83 Příbram (1:12). Těsně před startem soutěže ještě sehrajeme jedno přátelské utkání.
2. Náš kádr se od loňské sezony výrazně obměnil. Okresní přebor i Pohár ČMFS jsme odehráli ve dvanácti lidech, takže bylo potřeba tým hlavně doplnit. Oslovili jsme vesměs kluky z příbramského přeboru, proti nimž jsme loni hráli, ale budeme mít i jednoho hráče, který v minulosti hrál druhou ligu. Zatím mám z nově příchozích dobrý pocit, ještě se ale potřebujeme sehrát.
3. Jdeme do přeboru s chutí vyzkoušet si něco nového a neudělat ostudu. Konkrétní cíl na umístění si nedáváme, ale pohybovat se kolem šesté příčky tabulky by bylo příjemné.

Omask Kovo Kladno
Jaroslav Machač, předseda

1. Příprava na nový ročník přeboru probíhala v letních měsících pouze v rámci tréninků na venkovním hřišti s umělým trávníkem. Tréninky v hale probíhají od poloviny měsíce září. Vzhledem k zaneprázdnění a ostatním povinnostem hráčů jsme žádný přípravný zápas nesehráli.
2. Loňský kádr se příliš nezměnil. Na hostování do divizního 1. DFK Slaný jsme uvolnili obránce Hlaváčka a do mužstva přibyli nadějní hráči Marhons a Hrdlička.
3. Naším cílem je v nadcházejícím ročníku přeboru hrát pohledný futsal a minimálně obhájit loňské 6. místo.

SC Veltěž
Jan Srb, vedoucí mužstva

1. Nijak, stejně jako v předešlých letech na to vyrazíme z voleje. Stačilo to na divizi, tak snad se to ujme i letos.
2. Kádr máme stabilní, hlavní posilou bude asi exslávista Radek Krejčík, občas si vypomůžeme z naší zálohy v okresním přeboru.
3. Jako nováček nemůžeme mít jiné cíle než záchranu, ale přivítali bychom umístění v horních patrech tabulky.

Foboz Slaný
Pavel Nepil, předseda

1. Příprava probíhala standardně, jako každý rok. Od začátku září trénink jednou týdně na hřišti s umělým povrchem, v říjnu přibyl trénink v hale. V přípravě jsme porazili Stochov 6:4 a podlehli Alpině 4:8.
2. Již v závěru loňské sezony vyvstala potřeba mužstvo posílit kvalitním gólmanem a útočníkem. Proto k nám přišli mladý, perspektivní brankář Miroslav Horsica (Blevice 73) a jeden z nejlepších střelců nejnižší okresní soutěže Libor Urban (1. FC Vraný). V současnosti ještě uvažujeme o posílení celku o jednoho-dva zkušené hráče formou hostování. Co se týče odchodů, tak kádr neopustil nikdo.
3. Základní cíl je stejný jako v loňské sezoně, to znamená udržet se v soutěži. Ta bude mít i přes postup tří celků do divize jistě svou kvalitu, proto je pro nás záchrana hlavním cílem. A pokud se nám povede zopakovat umístění z loňského ročníku, tzn. sedmé místo, spokojenost bude úplná.

FC Kings Rakovník
Marek Titlibach, trenér

1. Příprava začala v průběhu července, kdy se trénovalo na umělé trávě v Rakovníku dvakrát týdně. Během července jsme se zúčastnili několika letních turnajů. Od září jsme trénovali ve sportovní hale jednou týdně. V přípravě jsme nejprve porazili Slatinu 7:6 a poté podlehli diviznímu Brandýsku vysoko 0:11.
2. Kádr zůstal pohromadě ve stejném složení, v jakém si vybojovoal postup do krajského přeboru. Nově přišel na hostování Marek Quaiser z Atlanticu Rakovníku a z béčka se k nám připojil brankář Martin Gajdoš.
3. Naším cílem je udržet se v soutěži i pro příští rok a napravit si tak jméno po neúspěšné premiéře v kraji v sezoně 2005/06.

Rohožník Praha 21
MUDr.Vojtěch Engelmann, předseda

1. Příprava je individuální, každý ve svém týmu fotbalu, Hanspaulky, sálovky, Žyla Cupu a ostatních sportů. Týmové soustředění proběhlo o minulém víkendu.
2. Náš kádr se stabilizoval, kariéru ukončil Radek Čermák, noví hráči Vejražka a Zelenka se budou rozehrávat v béčku.
3. Dobře si zahrát, neudělat svému regionu ostudu a pomoci zmenšit hegemonii slánského futsalu ve středních Čechách.´


Atmos Bělá pod Bezdězem
Jaroslav Verner, prezident

1. Vzhledem k tomu, že jsme letos nově založeným klubem, byla naše příprava především organizační. Přípravné zápasy jsme sehráli pouze tři. V prvním domácím utkání jsme prohráli vysoko 0:9 s týmem Nakaši Mladá Boleslav. Poté jsme dvakrát porazli boleslavské Malibu – doma 6:5 a v odvetě 7:6.
2. Základ tvoří hráči futsalového oddílu FC Sokol Katusice. Právě po tomto klubu jsme „převzali štafetu“ v krajském přeboru. Novými hráči jsou: Emil Zimmermann, Milan Korejza, Milan Karásek, Martin Tůma, Robert Pešán, Tomáš Bartoš a Jakub Tošovský.
3. Cílem v nadcházející sezoně je samozřejmě hrát tak, aby nás futsal všechny bavil. Co se týče umístění, rádi bychom hráli horní polovinu tabulky.

PK Třebusice B
Martin Kubín, předseda

1. Příprava probíhala nejprve individuálně v jednotlivých klubech velkého fotbalu, od poloviny září pak v hale. V rámci tréninku jsme také sehráli jediný přípravný zápas, a to s účastníkem okresní soutěže Blevicemi, který jsme s přehledem vyhráli.
2. Pro nadcházející dvě sezóny nebudeme bohužel moci počítat s Filipem Cábou, který odjel pracovat do zahraničí. Do týmu se po roční pauze vrátil zkušený Smetana a úplně novou posilou je šestnáctiletý nadějný mladík Milan Červenka. Vzhledem ke zranění se však jeho premiéra trochu oddálí. V rámci generační výměny také dojde k několika přesunům mezi A a B-týmem.
3. Konkrétní cíl nemáme, bude záležet na tom, v jaké sestavě budeme nastupovat, protože prioritu má samozřejmě "áčko" a například v případě několika zranění jeho hráčů ho nahradí hráči z B-týmu, což bude mít samozřejmě negativní dopad na "béčko". Pokud však budeme nastupovat v předpokládaném složení, věřím, že bychom měli skončit v první polovině tabulky.

Malibu Mladá Boleslav
Ondřej Kunst, prezident

1. Příprava probíhala klasickým způsobem. Přes léto jsme odehráli několik turnajů a od září nepravidelné tréninky v hale v Mladé Boleslavi. Přípravné zápasy nám příliš nevyšly a všechny jsme prohráli, i když ve třech případech pouze jednobrankovým rozdílem. S druholigovým Bakovem 6:11 a 4:5, s Atmosem 5:6 a 6:7.
2. Do Bakova odešli na hostování Lukáš Krejčí a brankář Pavel Tvaroh. Opačným směrem míří Michal Bílek. Přijít by měl ještě jeden hráč se zkušenostmi z fotbalové ČFL. Několik nových mladých hráčů se představí v B mužstvu a nevylučujeme jejich přesun k prvnímu týmu.
3. Máme jediný cíl, a to je vítězství v krajském přeboru a postup do divize. Jiné umístění by bylo zklamáním.

AFC Kralupy nad Vltavou
Info z klubového webu

1. Od září se tým scházel jednou týdně v hale.
2. Kádr se příliš nezměnil. Největší a v podstatě jedinou velkou novinkou pro letošní sezónu je změna našeho domácího hřiště. Po dlouhých letech strávených ve Slaném konečně zakotvíme u nás v Kralupech nad Vltavou.
3. Již popáté v řadě se budeme snažit posunout tabulkou této soutěže o nějaký ten stupínek výše. Musíme napravit nelichotivé 9. místo z minulého ročníku

Alpina Slaný
Martin Štícha, předseda

1. Absolvovali jsme několik letních turnajů (Dobruška, Quanto cup). Od září jsme trénovali v hale Bios a v přátelském utkání jsme porazili Foboz 8:4.
2. Na hostování do ligového Kladna odešly naše opory Jiří Říčka a Libor Volf. Na testech je v týmu brankář Unionu Slaný Martin Augustin.
3. Vzhledem k oslabení kádru jsme museli polevit ze svých ambic a cílem pro nás je pohybovat se okolo 5. místa.

FC Stochov
Karel Pražák, předseda

1. De facto jsme se na sezonu nepřipravovali. V jediném zápase jsme podlehli ve značně kombinované sestavě Fobozu 4:6.
2. Z hostování se vrátil Jakub Kouba. Žádné další změny v kádru nejsou.
3. Cílem je odehrát soutěž se ctí a nesestoupit.