Rakovník – SKUŘ Plzeň 10:8

V domácí sestavě chyběl Hýža, v plné kondici nebyli kvůli virózám ani další členové týmu, a tak se z duelu mezi druhým a desátým družstvem tabulky stalo až nečekané drama. Vyrovnané už byly úvodní čtyřhry a skóre se přelévalo ze strany na stranu až do stavu 5:6 pro hosty. V tu chvíli převrátili houpačku na druhou stranu J. Pisár a Vorlíček, důležitý bod pak vybojoval Kettner proti Korbelovi. Za nadějného stavu 9:7 pak Kettner podlehl Šlehoferovi, ale desítku potvrdil zkušený P. Pisár ve čtyřech setech s Korbelem.

„Náročný závěr, nejsem úplně zdravotně v pořádku a to byly všechno náročné dvouhry, poslední zápas jsem udýchal a vydržel,“ radoval se rakovnický Pisár.

Body KST: Vorlíček 4, J. Pisár 3, Kettner 1, P. Pisár 1, čtyřhra Vorlíček – J.Pisár.

Rakovník – Union Plzeň 10:5

Soupeř ze čtvrtého místa pošilhával po rakovnickém stříbře, ale domácí potvrdili lepší formu. Vydařil se jim úvod, vyhráli obě čtyřhry i následující první kolo dvouher a získali rozhodující náskok 6:0. Hosté sice v dalším průběhu korigovali, ale poslední bod získal v duelu jedniček týmů výborně hrající Vorlíček ve čtyřech setech proti Kirchnerovi.

„Mysleli jsme, že to bude náročné obráceně, ale v sobotu to bylo hodně těsné a naopak o den později jsme proti silnějšímu soupeři uspěli velmi dobře. Vyšel nám úvod a i bez Hýži v sestavě jsme dokázali pojistit druhé místo. Příští kolo nás čeká utkání pravdy proti třetímu EL Niňo Praha, případný bodový zisk by nás už hodně posunul k finále play off,“ uvedl vedoucí rakovnického týmu Martin Kettner.

Body: Vorlíček 4, J. Pisár 2, P. Pisár 1, Přibík 1, čtyřhry Vorlíček – J. Pisár a P. Pisár – Kettner.