Po roční pauze se organizátorům podařilo uskutečnit tradiční turnaj, na který se fanoušci v srpnu vždy tolik těšili. Vždyť ještě před dvěma lety byl Kocourek plný reprezentantů, či borců hrajících extraligu. Letos nebylo obsazení turnaje zdaleka tak atraktivní. Přesto byl k vidění místy velmi kvalitní hokejbal a diváci si rozhodně přišli na své.

Skupina A
Ve skupině A si to o dvě postupová místa do semifinále rozdaly výběry Rakovníka, Litoměřic a Karlových Varů. Jako první změřil síly Rakovník s Litoměřicemi. Favoritem na celkové prvenství v turnaji byl ještě loni extraligový Rakovník, který byl však v tomto duelu od prvních minut zatlačen nátlakovou a tvrdou hrou Litoměřic, kterou se Severočeši prezentovali po celou dobu turnaje. „Killers“ si nakonec v tomto zápase došli pro zasloužené vítězství 1:0. V dalším zápase již museli Rakovničtí, pokud chtěli pomýšlet na postup, zvítězit. Celek Karlových Varů ale dlouho vedl 1:0 a statečně vzdoroval. Nakonec se ale přece jen radovali po zaslouženém obratu Raci, kteří zvítězili 2:1. V posledním zápase skupiny pak stvrdily vítězství ve skupině Litoměřice, jenž přehrály Karlovy Vary lehce 4:0.

Skupina B
Ve skupině B se kromě domácích představily výběry Plzně a Liberce, tedy dalších dvou nováčků, kteří na turnaj zavítali. V úvodním zápase nezačali domácí vůbec šťastně, když si nahození jednoho z plzeňských hráčů srazil za vlastní záda Lukáš Dvořák. Strašečtí ovšem zabrali a zvýšenou aktivitou obrátili vývoj utkání, když se prosadili Pešula a Kmeť. Ve druhé polovině pak měli Bubáci několik ložených šancí, které však neproměnili a byli za to náležitě potrestáni. Plzeňští těsně před koncem totiž srovnali stav zápasu a po lépe zvládnutých samostatných stříleních si připsali do tabulky o bod navíc. Další dva zápasy, ve kterých se představili Liberečtí, tolik dramatičnosti nepřinesly. Jak Strašečtí, tak Plzenští si totiž s tímto soupeřem poradili vysokým rozdílem, a tak bylo jasné, že z prvního místa postoupila do semifinále Plzeň a ze druhého domácí Nové Strašecí.

Vyřazovací boje
V prvním semifinále se proti sobě postavily výběry domácích a Litoměřic. Hrál se rychlý, tvrdý a kvalitní hokejbal s šancemi na obou stranách. Domácí se postupem času více a více osmělovali a svého soupeře měli tzv. „na lopatě“. Ani jednu z šancí však neproměnili a za svou neproduktivitu byli potrestáni, když udeřil z brejkové situace soupeř, který si tímto gólem zajistil finále. Ve druhém semifinále potvrdila lepší momentální formu Plzeň, která utkání zvládla lépe než Rakovník. Ten se tak mohl připravovat na derby s domácími v souboji o třetí místo.

V utkání o konečné 5. místo byl úspěšnější Liberec, který v průběhu turnaje doplňoval kádr a na tento duel měl kompletní dvě formace. A bylo to znát. Karlovy Vary již působily unaveným dojmem a svému soupeři podlehly 0:4.
Duel o pomyslný bronz pak lépe zvládli domácí hokejbalisté, kteří zkrátka třetí místo chtěli více, což bylo vidět na obrazu hry a následně i na výsledku. O velmi cenné vítězství 4:0, které muselo chutnat, se podepsali brankami Ondřej Duchoň, Honza Falař, Jakub Ševčík a René Douša.

Úplným vrcholem turnaje pak bylo finále mezi Litoměřicemi a Plzní. Zápas přinesl atraktivní hokejbal a dramatický průběh, kdy Západočeši vedli již 3:1, přesto se však z vítězství neradovali, neboť Severočeši ve druhé půli dokázali srovnat stav na 3:3 a v samostatných nájezdech rozhodnout o svém prvenství.

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Skalický) – Douša, Duchoň T., Lev, Samšuk – Ševčík, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Kmeť, Ács, de Fin, Kot, Nicht.

Ondřej Duchoň