HBC Hostivař - HBC Nové Strašecí 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Bubáci museli sáhnout i do rezervy, aby mohli nastoupit na tři kompletní formace. Kouč Moravec stále nemůže počítat s distancovaným Průšou. Onemocněli klíčoví obránci Malý a Porcal. Zraněný je i Horáček. Navíc mělo za svůj mateřský klub nastoupit i duo Lev - Wittmayer, které vypomáhá extraligovému Kertu.

Lev je ale také zraněný a Wittmayerovi vedení pražského klubu odmítlo na popud kouče Tyburce vydal jeho vlastní výstroj. I tak šel třetí tým loňského ročníku brzy do vedení. Prosadil se Krtička, který ve svém druhém zápase v týmu Bubáků jasně ukázal, že bude platnou posilou. Poté pálil Sýkora a během půlminuty hry modrožlutí vedli o dvě branky.

Do první přestávky přidal z brejku Sýkora další branku a zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Mladý tým Hostivaře se v dalším průběhu utkání snažil zkorigovat výsledek, ale dostal se vždy jen na dostřel dvou branek. Skóre se tedy přelévalo z jedné strany na druhou.

V dresu hostí se prosadil důrazný Ryss, branku přidal i Čížek a zápas pečetil střelou do prázdné branky Krtička, který má na svém kontě kromě dvou branek i tři gólové asistence.

,,Podali jsme dobrý výkon a jsem rád, že se dotahujeme na špici. Konečně jsme v tabulce tam, kam patříme,“ neskrýval radost Josef Moravec, kouč vítězů. Hostivař i přes prohru ukázala, že má na čem stavět. Mladý tým udělal od minulé sezóny značný pokrok a pokud udrží stejně mladý kádr, bude v dalších sezónách jistě v horních patrech tabulky - stejně jako pražští Ďáblové.

I přes prohru zůstává druhý. Nové Strašecí je čtvrté s jednobodovým mankem na svého nedělního soupeře. Soutěži nadále vévodí Jindřichův Hradec. Příští zápas hraje Nové Strašecí na domácím hřišti. V neděli 14. listopadu začne soutěž svojí druhou polovinu.

Do Kocourek Arény zavítá tým z jihu Čech - Suchdol nad Lužnicí. Nováček soutěže v prvním vzájemném zápase sebral Bubákům jeden bod. Moravcův výběr tak má soupeři co vracet. Zápas startuje netradične v 10:00.

HBC Nové Strašecí: Šnobl - Douša, Samšuk, Husák, Ryss, Kuna, Duchoň T. - Beznoska, Brhel, Černý - Sýkora, Krtička, Čížek Jan - Čížek Jiří, Pechanec, Daenemark. Trenér: Moravec.

FRANTIŠEK KUNA