HBC Alpiq Kladno B – HBC Nové Strašecí 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)

Loňský vítěz základní části, od kterého se v úvodu očekávalo jistě víc než dva body ze dvou zápasů, ve víkendovém kole nezaváhal a potvrdil roli favorita. Béčko kladenského extraligového týmu od začátku tahalo za kratší konec. Na hřišti byl vidět prakticky jen tým hostí a domácí trenér Kotek mohl děkovat za dlouhotrvající bezbrankový stav Kolískovi v brance.

Zasloužený úspěch Bubáků přišel až v 11. minutě. Černý využil zmatků v obraně soupeře a pohotovým způsobem otevřel skóre. Dalo se čekat, že první branka Nové Strašecí povzbudí do další kanonády. Opak byl pravdou. Vyrovnání přišlo rychleji, než kdokoli mohl čekat. Po buly se míček dostal k Charouzovi a ten 6 sekund po úvodní brance hostí našel místo nad Šnoblovým ramenem a vyrovnal.

Pak byl ale na hřišti už jen jeden tým. Novostrašečtí zápas ovládli a dominovali po většinu hrací doby. Pro navýšení skóre posloužily branky Průši a Sýkory. Začátkem druhé třetiny Malý nabil Sýkorovi a bylo to 1:4. Další branku přidal zkušený Daenemark, který zavěsil přesně do horního rohu branky.

Závěr druhé patnáctiminutovky zpestřila šarvátka u střídačky domácích. Strašecký Porcal nejprve fauloval Opatu, kterého se zastal Iljašenko.
Oba aktéři pak putovali předčasně do sprch s trestem pět minut plus do konce utkání.

Zápas se jen dohrával a rezerva kladenského extraligového týmu může děkovat Kolískovi, že skóre zápasu nebylo ještě vyšší. Poslední branku dal dorážkou Pechanec a hosté slavili vítězství 6:1. O jasné převaze týmu z Kocourku svědčí i poměr střel – 17:37.

SK Jungle Fever Kladno – HBC Nové Strašecí 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Neděle přinesla derby dvou mnohaletých rivalů. V něm Nové Strašecí v posledních sezonách vyhrává a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Favorit šel do vedení brzy. V šesté minutě se prosadil po přistrčení Horáčka kanonýr Sýkora. Ani ve druhém duelu proti kladenskému týmu ale hosté vedení neudrželi. Novotný přihrál od zadního mantinelu Pospíšilovi a ten se nemýlil.

V nervózním zápase, ve kterém nebyla nouze o tvrdé zákroky a potyčky, rozhodli modrožlutí o svém vítězství během čtyř minut druhé třetiny. Husák během minuty a půl přesilovky svých spoluhráčů bojoval o prostor před brankou. Za celou dobu se míčku nedotkl, ale stál ve správný moment na správném místě. Poté nadvakrát překonal Hurycha v brance Junglu a poslal svůj tým do vedení.

O chvíli později utekla dvojice Ryss – Sýkora, první jmenovaný hledal svého spoluhráče, ale domácí si míček srazili do vlastní sítě. Kapitán Nového Strašecí si tak se štěstím připsal první branku sezóny. Nebyl by to zápas Nového Strašecí proti Junglu, aby nedošlo k vyšším trestům. Jeden z nich dostal Průša za krosček na Kubra.

Po následné potyčce putovali oba pod sprchy. Proti verdiktům rozhodčích poté protestovali hostující Jiří Čížek a Černý a oba vyfasovali desetiminutové tresty. V poslední třetině se Strašecí prosadilo ještě dvakrát zásluhou Sýkory. Mistr světa nejprve od červené vymetl šibenici. Poté mířil přesně mezi betony.

Obě jeho branky padly v přesilové hře a tou poslední tak završil první hattrick sezóny. Po vítězství 5:1 nad největším rivalem z okolí tak mohli Bubácí slavit i s padesátkou svých příznivců, kteří dorazili do Kladna a vytvořili svému týmu, jak je již zvykem, domácí atmosféru.

,,Nedělní výkon nebyl tak dobrý jako v sobotu proti béčku Kladna. Víkend ale musím hodnotit jednoznačně pozitivně. Cíl byl jasný, přivézt z Kladna šest bodů. To se podařilo a nyní se musíme dobře připravit na Karlovy Vary,“ komentoval dvojzápas Moravec.

Víkendová sestava Nového Strašecí: Šnobl – Malý, Kuna, Duchoň, Douša, Samšuk, Husák a Porcal (oba jen v sobotu) – Horáček, Sýkora, Ryss – Průša, Pechanec, Čížek Jiří – Čížek Jan (jen v neděli), Černý, Daenemark. Trenér: Moravec.