Sokol Nové Strašecí – Velká Dobrá 3:0 (0:0)

Utkání se odehrávalo za krásného, dalo by se dokonce říci, za jarního počasí. Asi i proto se na tento duel přišlo podívat zhruba padesát fanoušků kopané. Ovšem s prvním poločasem tohoto zápasu nemohl být ani jeden trenér spokojen, na tož pak diváci. Utkání se odehrávalo po většinu času v okolí středového kruhu. Diváky mohl snad jen trochu nadchnout trestný kop zahrávaný hráčem Nového Strašecí Tlustým. Jinak byl první poločas v celku nudný a s minimem vyložených šancí.
Druhý poločas byl ovšem již o ničem jiném, a to hlavně ze strany novostrašeckého týmu. Hráči dostali zřejmě o poločas pokyny od trenéra, a ty začali plnit naplno. Hra se hned rozhýbala a ve 47. minutě se vstřelilo Nové Strašecí vedoucí branku. Ducár přihrávkou přes celé pokutové území našel Kudelu, jenž dokázal svoji pověst kanonýra potvrdit gólem – 1:0. Poté následovala z pohledu novostrašeckého týmu černá desetiminutovka. Během této doby ohrozili domácí třikrát branku Velké Dobré a třikrát se ozvala její konstrukce. Nejprve nastřelil Zázvorka tyč, o několik málo minut později nastřelil Charvát břevno a do třetice se pokoušel vsítit branku Tlustý, ale i jeho pokus skončil na břevně svatyně hostí. To jakoby se podepsalo na domácích hráčích. Otěže zápasu převzali hráči z Velké Dobré a pokoušeli se nepříznivý výsledek otočit. To se jim ovšem vymstilo, neboť z následného protiútoku se Nové Strašecí ujalo dvoubrankového vedení. Kudela dostal míč do běhu, utekl bekům, zasekl míč na vápně a chytře obstřelil brankáře – 2:0. Hosty ani tato branka nedokázala zlomit. Naopak zaměstnali domácího brankáře Kuta několika nebezpečnými střelami. Zejména projektil útočníka Velké Dobré protáhl domácího brankáře, když konečky prstů vytahoval tvrdou střelu, která mířila do šibenice. Domácí se nenechali zahanbit, a také několikrát zahrozili. Jenže pokusy Zázvorky a Kudely postrádaly přesnost. V osmdesáté minutě si mohli domácí fanoušci zařvat po třetí. Po lajně utekl Zázvorka, stříleným centrem našel Tlustého, který v pádu dokázal rozvlnit síť potřetí – 3:0.
„S výkonem mužstva v druhém poločase jsem maximálně spokojený. Dokázali jsme vstřelit rychlou branku, a následně jsme přidali ještě další dvě,“ komentoval utkání trenér Miloslav Mrázek.
So. Nové Strašecí: Kut – Vecka – Černý, Štika, Charvát – Zázvorka, Tlustý, Mrázek L, Soukup – Kudela, Ducár. Střídali: Duchoň, Mrázek D., Polák.
Trenér: Miloslav Mrázek

Braškov – Vraný 3:1 (1:1)

Po delší době zvládli Braškovští úvod zápasu, neinkasovali, ale přestože byli aktivnější, své šance promrhali (i kvůli Tichým nastřelené tyčce) a tak opět inkasovali jako první. Ve 30. minutě vtom měl po rychlém brejku prsty i brankář Kohout – rána Davida se dala ztlumit. Vranští ale vedení neudrželi. Ve 42. minutě měli trochu smůly, když nepovedená přihrávka M. Maňkoše našla přesně Nachtigala a ten se zúhlu nemýlil. Po obrátce se hra úplně vyrovnala, šance byly na obou stranách, diváky vtěch chvílích fotbal musel bavit. O výsledku nakonec rozhodl braškovský devatenáctiletý mladíček Plecitý, jehož kouč Želina poslal na hřiště až v65. minutě. Plecitý nejprve dostal přihrávku na zadní tyč a uklidil ji přesně ke vzdálenější tyči, v80. minutě pak druhým zásahem uťal tlak Vraného druhou trefou. Tu sice poslal do břevna, ale míč se odrazil do hlavy brankáře Pražáka a odtud za čáru. „Začali jsme době, lépe se pohybovali, ale paradoxně opět inkasovali jako první, když jsme řadu šancí promrhali. Ve druhém poločase se hra srovnala, ale góly jsme dali my. Střídání mi fakt vyšlo,“ usmál se kouč vítězů Jaroslav Želina.

Jeho protějšek Josef Jenč nesouhlasil stím, jak se zápas vyvíjel. „Myslím, že do půle jsme byli o něco lepší, dali laciný gól a stejně lacino po hrubce mladého Cimrmana inkasovali. Po obrátce chtěl bohužel hrát už jen Braškov, naši hráči jakoby se těšili někam na kafíčko. Budeme si muset svýborem sednout a zimní přípravu trochu přehodnotit,“ nehněval se Jenč poprvé na své ovečky.

(rm)

Branky: 42. Nachtigal, 70. a 80. Plecitý – 31. David.

Braškov: Kohout – Přerost (46. Hlavatý), Fridrich, Bach (67. Plecitý), Bartoš – M. Maňkoš, Tichý, Veselý, Přichystal – J. Duda (46. P. Maňkoš), Nachtigal.

Vraný: Pražák – J. Cimrman, D. Cimrman, Janda, Němec – Kočínský, Špeta, Urban, Suchý (46. Kabourek) – David, Mišík (46. Pazdera).

 

Příští program: Sobota 16. února: Nové Strašecí – Vraný (10), Tuchlovice – Velká Dobrá (13.30). Neděle 17. února: Braškov – Kněževes (10), Lhota – Tuchlovice (13.30).