SK Ďáblové Praha – HBC Nové Strašecí
3:8 (0:4, 2:3, 1:1)


Strašečtí hokejbalisté vstoupili do utkání aktivněji a hned od začátku dávali jasně najevo, kdo je v tomto utkání favoritem. Soupeře zatlačili do obranného pásma a obstřelovali branku domácích. Skórovat se podařilo až po sedmi minutách obléhání. Průša vyslal na Žežulíka dělovku, která skončila za jeho zády – 0:1. Pražané, kteří usilovně bránili, si často vypomohli nedovoleně. První přesilovku využil po osmi vteřinách hry opět Průša – 0:2. Po třech minutách padl další gól, tentokrát z hokejky Kuny, který vymetl pavučiny z levého rohu branky – 0:3. Před koncem první třetiny zvedali diváci ruce nad hlavu ještě jednou, když Gengel a Lev utekli soupeřům a přečíslení využil Gengel jeho přesnou střelou – 0:4.
Ve druhé třetině pokračovali hosté v nátlaku na soupeře. Pátá branka padla ve 23. minutě, když Průša nastřelil Čížka, od kterého se míček odrazil rovnou do branky – 0:5. Hned o minutu později vstřelil pohledný gól do šibenice Vrábel, ale naneštěstí do vlastní branky – 1:5. Na 1:6 zvyšoval ve 26. minutě Duchoň, který se po přesné přihrávce od Ryssa nespletl. Ještě v té samé minutě zkompletoval svůj hattrick Průša – 1:7. Do konce utkání se podařilo domácím Ďáblům ještě dvakrát skórovat, ale Strašecí si s velkým náskokem vítězství ohlídalo a nakonec ho zpečetilo brankou Duchoně na konečných 1:8. Hráči se tak mohli společně s diváky radovat z postupu do semifinále.
HBC Nové Strašecí: Šnobl - Hořava, Duchoň, Kuna, Douša, Porcal, Beznoska, Husák - Horáček, Ryss, Průša - Gengel, Lev, Čížek, Daenemark, Černý, Hošek - Pechanec.
Trenér: Veselý
Branky: 24. Vrábel, 29. Myslivec, 33. Lehner (Tichý) - 7., 11. a 26. Průša (na druhou a na třetí Horáček), 26. a 44. Duchoň (na obě Ryss, na první Průša, na druhou Hořava), 14. Kuna (Gengel), 15. Gengel (Lev), 23. Čížek (Průša, Gengel).
Vyloučení: 15:12, navíc Rybár 5 + OK.
Využití: 0:4, v oslabení: 1:0
Střely na branku: 22:33
Diváci: 82, z toho 60 ze Strašecí

FRANTIŠEK KUNA, KAMILA HEJDOVÁ