Na start se tak postavili například dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar se svým stájovým kolegou Petrem Dlaskem (oba FIDEA), rekordman vhodinovce Ondřej Sosenka (CK Příbram), paralympionik Jiří Ježek (Fiat Smažík) a lídři stájí Šubrt (Dukla Praha) a Pučelík sNesvedou (AC SPARTA PRAHA).
 
Od startu bylo diktováno ostré tempo, které určovala tříčlenná skupinka včele sPavlem Šubrtem, Zdeňkem Křížkem (AC SPARTA PRAHA) a juniorem Jakubem Huškem (CK Příbram). Po deseti kilometrech byli uprchlíci sjeti celým startovním polem. Velice aktivně jezdil Václav Hlaváč (Scania Apache), který byl vúniku se Zdeňkem Štybarem (Fidea),Václavem Metličkou (Team Král), Petrem Čermákem (ZČE Plzeň) a Pavlem Šubrtem (Dukla Praha). Lišácky si vzávodě počínal František Raboň st. (CK T-Mobile Druztová), což mu vyneslo výborné třetí místo celkového bodování. Zvítězství se nakonec znovu radoval Pavel Šubrt.

„Závod byl mnohem těžší než před týdnem, ale kluci ztýmu mi vnejtěžších chvílích pomohli a zbytek už byla sranda,“ uvedl lakonicky se smíchem Pavel Šubrt.