Jak se vy osobně v cyklování angažujete?
Zajišťuji cyklování po sportovní stránce, tzn. vybavení (překážky a jejich výrobu), uskladnění a chod jednotlivých závodů. Samozřejmě za pomoci dalších několika lidí.

Co od akce očekáváte, co má přinést?
Je to víkend pro občany, nejen pro Rakovničany. Chceme, aby se něco ve městě dělo, aby měli lidi kam jít, na co se podívat a zároveň mít možnost se účastnit. A tuhle možnost aby měl úplně každý, amatér, profík, děcka, rodiče, ženy, muži…

Kolik lidí přijede a z jakých koutů?
To odhadnout nedokážu, ale vloni přijeli na výlety a na sjezd lidé z celé ČR. Mám informaci, že na Free-style přijedou také jezdci z celé ČR. Na Gross-country zavítají Středočeši, určitě z Kladna, Slaného a snad i další… .

Jaká disciplína bude mít podle vás největší počet závodníků a jaká naopak přitáhne nejvíce diváků?
Počítám, že nejpočetnější disciplína, co se účasti týče, bude Gross-country. Nejatraktivnější pro diváky bude asi Free-style a Downhill.

Co se vše dá dělat na mini rampě, která bude volně na Husově náměstí, a s jakými stroji je vstup povolen?
Budou zde exhibice na koloběžce, prostor mají skateboardisti, in-linisti, jezdci na kolech. U rampy budou stát dva dozorci, takže není problém přijít s něčím novým. Pokud bude v průběhu cyklování zájem, můžeme uspořádat závody přímo na místě, když se sejde větší počet jezdců v jednotné disciplíně a budou mít zájem.

Jaké jsou zajímavé ceny v tombole?
Hlavní cena v sobotu je Grossové kolo Author. V neděli je hlavní cenou také kolo, ale horské Merida.

Vy sám nějaký závod pojedete?
Nepojedu, nebude vůbec čas, budu pendlovat asi všude a dohlížet, aby vše klapalo.

Kterým závodníkům z okresu nejvíc fandíte, nebo koho obdivujete? Kdo má podle vás největší šanci na medaili?
Obdivuji Petra Špičku, který jezdí na horském kole a vzhledem k jeho věku stále na vynikající úrovni! Štěpán Červený (sjezd) a Láďa Klaus (Free-style) jsou kluci zkušení, oba jezdí na republiku, tak doufám, že oni třeba na „bedně“ budou.

Co byste doporučil lidem jako doprovodný program?
Určitě horolezení na skálách ve Chlumu, bude zde i lano mezi stromy, vše je pro veřejnost k dispozici.

Kde všechny ty překážky uskladňujete, kdo je vyráběl, kupoval?
Vyráběli jsme je my, pomáhali mi kluci, většina je ze dřeva, spousta trámů a prken, ono se to nezdá, ale jen materiál byl dost nákladný. Za uskladnění chci poděkovat naší firmě Croy, která mi tohle všechno umožnila a zdarma poskytne v průběhu celého cyklování techniku a vozidla.

Máte nějaké překvapení, které účastníci ještě netuší?
Překvapení mohu už v tuto chvíli prozradit tři, doufám, že nám vyjdou. U sjezdu bude taková lahůdka – jízda po střeše tržnice a velký skok na náměstí.
U orientačního závodu dvojic by měla klapnout překvápka dvě, ale záleží na počasí. Jedno stanoviště bude na rozhledně Velká Buková, kam se musí vylézt pro body až nahoru. Druhé veselé stanoviště bude možná ostrůvek na Tyršově koupališti.