FC Kings Rakovník – Hrasl Slaný 2:1 (2:1)

Duel začal jako vždy mezi těmito soupeři opatrně a čekalo se na první chybu. Tu nakonec udělali Králové v 7.minutě, když Baďura nepokryl náběh domácího obránce a ten otevřel skóre. Z vedení se však Hrasl neradoval dlouho, protože o dvě minuty později tečovaná střela M.Doška skončila v jeho síti. Poté mohl dostat rakovnické mužstvo do vedení J. Došek, ale jeho střelu gólman zázračně vytáhl na roh. Do další šance se dostal Mokrejš, ale míč skončil těsně vedle tyče. Zahozené šance však tentokrát nemusely Rakovník moc mrzet, neboť J. Došek pěkně přihrál Baďurovi, který přehodil již ležícího gólmana a bylo to 2:1. Ani po této brance se však Hrasl nezačal příliš tlačit do útoku, takže první dějství tímto výsledkem skončilo. Do druhé půle vstoupili Slánští aktivněji a Herink musel předvést několik výborných zákroků, aby zabránil vyrovnání. Na druhé straně zahrozili P.Urban, Mokrejš a Kopřiva, ale všechny jejich střely kryl gólman soupeře. Pět minut před koncem zápasu mohl zvýšit po signálu z rohového kopu M. Došek, ale jeho projektil znovu vyrazil brankář. Pak mohl ještě skórovat Baďura, ale šanci zahodil. V nervy drásající koncovce sáhli domácí k power-play a zatlačili Kings na jeho polovinu. V tuto chvíli pro Krále běžel čas neskutečně pomalu, čemuž navíc napomohlo i třicetivteřinové zastavení časomíry během hry časoměřičem. Herink však tlak na svou branku ustál a protože Mokrejš v posledních vteřinách netrefil odkrytou branku Slaného, skončilo utkání nejtěsnějším rozdílem.


FC Kings Rakovník – PK Třebusice B 5:1 (3:1)

Druhé utkání opět následovalo bez přestávky, ale i tentokrát to Rakovníku prospělo. Začalo se sice z obou stran poměrně vlažně, přesto však vznikaly šance. První ještě J.Došek nevyužil, ale reparát si dal o pár chvilek později, kdy mu nahrál Beneš a otevřel skóre utkání – 1:0. Tato branka Kings nabudila a hnal se za dalšími góly. Druhým úspěšným střelcem se stal P. Urban, jehož bomba skončila pod břevnem. A nebyla to jeho jediná branka. Ve 12.minutě si totiž narazil s Kopřivou a dal svou druhou branku v utkání – 3:0. Teprve poté se ke slovu dostaly Třebusice, které po rychle rozehraném autu vstřelily korigující branku. Druhý poločas tak zajímavou podívanou jako v prvním už nenabídl. Rakovník se soustředil na udržení výsledku a Třebusice se příliš za vyrovnáním nehnaly. Skóre se nakonec měnilo až v posledních dvou minutách, kdy P.Urbanovi postupně připravili míč před prázdnou branku Kopřiva a Mokrejš. Utkání tak nakonec skončilo nečekaně vysokým vítězstvím Rakovníka.
„Konečně se nám po delší době podařilo zopakovat dobré výkony v obou utkáních dne, za což si všichni hráči zaslouží pochvalu. Především jsem rád, že jsme zdolali Hrasl Slaný, na který se vždy velice těšíme. V utkání s Třebusicemi bylo znát, že soupeř měl již v kapse vítězství v okresním přeboru, ale to nijak nesnižuje výkon našeho mužstva. Doufám, že se nám bude dařit i v posledních dvou zápasech soutěže,“ poznamenal rakovnický trenér Marek Titlbach.
FC Kings Rakovník: Herink – Mokrejš, M. Došek, Kopřiva – P. Urban, J. Došek, Baďura, Beneš.