Do Rakovníka se sjede špička siláků a silaček z celé České republiky, celkem se očekává 85 závodníků, kteří se na republikový šampionát museli nominovat dle výkonnostní třídy z oblastních mistrovství.

Svá želízka v ohni budou mít i domácí borci, včetně světové legendy silového trojboje Adiny Hykové, která letos vyhrála mistrovství Evropy v Maďarsku. „Před Adinou klobouk dolů. Ve svých 76 letech nazvedala 235 kilo a splnila limit pro open kategorii, kde bude závodit s o padesát a více let mladšími soupeřkami,“ uznale pokyvuje hlavou hlavní pořadatel akce Marián Přibyl, který letos v Lucembursku na evropském šampionátu skončil druhý.

Adina bude s další domácí závodnicí Kateřinou Případovou závodit v kategorii do 63 kg. Jiřina Raisová bude soupeřit v kategorii do 57 kg a Markéta Tieslová ve váhové kategorii do 72 kg. Jediným rakovnickým mužem bude Roman Salaba v kat. do 105 kg.

V ženách jsou obsaženy kategorie do 52, 57, 63, 72, 84 a nad 84 kg. U mužů kat. do 66, 74, 83, 93, 105, 120 a nad 120 kg. Začíná se v 9 hodin a pořadatelem je oddíl silového trojboje TJ TZ Rakovník. „Chtěl bych lidi seznámit se sportem, který je v Rakovníku velmi úspěšný. Máme zde reprezentanty - Adinu, Katku a mě a spoustu úspěšných juniorských závodníků, například Adama Valu nebo Jiřího Hamouze. Rád bych mistrovství republiky uspořádal i v příštím roce, pokud to s halou dobře dopadne,“ dívá se dopředu Marián Přibyl.