Jak to dělají, jsme se zeptali jedné z nich Jany Tlusté.

Běhání si okořeňujete účastí na různých akcích pro dobrou věc, co je pro vás na nich nejlepší?
Na těchto akcích určitě nejde o to zaběhnout ten nejlepší čas, ale svým během podpořit prospěšnou věc. Jen účastí na těchto projektech lze prožít fascinující a nepopsatelnou atmosféru.

Jak si akce vybíráte a jak se na ně připravujete?
Akce, kterých se zúčastňujeme, jsou většinou charitativního charakteru, například Avon Night Run pro boj s rakovinou prsu, ČEPS Christmas Night Run pro nadaci Kapka Naděje, to znamená, že všichni společně běžíme pro dobrou věc!
Většina závodů je na vzdálenost pěti kilometrů. V průběhu celého roku se snažím běhat svoji oblíbenou trasu cca 6,5 kilometru v intervalu třikrát až čtyřikrát týdně.

Co je pro vás na běhání nejpřitažlivější a jaké akce letos ještě čekají?
Jak jsem již zmínila, běhám pro dobrou věc, což je jedním z hnacích motorů, dále při běhání si čistím mysl a oprošťuji se od každodenních starostí. Po běhání se cítím celkově dobře a udržuje mi to dobrou náladu. V prosinci se chystáme na ČEPS Christmas Night Run, jde o noční závod na pět kilometrů v srdci Prahy, při kterém budeme mít na hlavě čelovku. Bude to další nezapomenutelný zážitek a zároveň tím podpoříme dobrou věc!
Výzvou do dalšího roku je pro mě dát si běh na deset kilometrů."

A jaké běžecké akce vám udělaly radost v poslední době?
Spolu s mojí švagrovou a kolegyní z práce jsme absolvovaly zářijový Avon Night Run , závod na pět kilometrů, v Letenských sadech v Praze. Byl to běh "Za zdravá prsa". Pro nás opravdu není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Jana Tlustá často kolem sebe šíří dobrou náladu a fandí rakovnickým hokejbalistům a svému manželovi.

Jana Tlustá často kolem sebe šíří dobrou náladu a fandí rakovnickým hokejbalistům a svému manželovi.