V tabulce tak klesly na čtvrtou příčku za vedoucí HC Praga, pražskou Slavii a HC Hostivař.

SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 8:2 (3:0)

I když první poločas přinesl vyrovnaný průběh hry, góly střílely pouze pozemkářky v sešívaném a až po přestávce se ke zvratu v utkání nadechly i Rakovničanky. Nejprve se za záda Vančurové pohotově trefila T. Matoušková a kontaktní branku vstřelila B. Polcarová. Ještě deset minut před koncem tak HC 1972 držel naději na úspěšný výsledek, ale pak se s dalšími trefami Šípalové na 5:2 rakovnický sen zhroutil jako domeček z karet.

HC 1972 Rakovník - TJ Mnichovice 1:1 (0:0)

Aktivnější Rakovník měl po celé utkání daleko častěji míček ve svém držení, ale pěkné kombinace končily většinou v uctivé vzdálenosti od mnichovické branky až na dva zdařilé průniky Vorlové a T. Matouškové a trestné rohy, do prostoru před brankou šlo jen velmi málo přihrávek. Až po přestávce bylo rušněji a v 56. minutě se individuálně prosadila nadvakrát Hanzlová na 1:0.

Domácí radost před téměř šedesáti diváky netrvala dlouho, z ojedinělého brejku Mnichovice šťastně vyrovnaly a ve zbývajících deseti minutách už Rakovník nedokázal odpovědět. Nic na tom nezměnil ani poslední trestný roh, ze kterého šla střela V. Matouškové jen těsně vedle tyče.

HC 1972 Rakovník: Wittmannová - Kříženecká, V. Matoušková, Čermáková, L. Holubová, Křikavová, Knorová, Škrancová, Z. Polcarová, B. Polcarová, Vorlová, T. Matoušková, Hanzlová, E. Holubová, Fojtíková, Váňová. Trenér František Jaroš.

MIROSLAV KOLOC