Doma poté získali bod s dalším aspirantem na přední umístění Junglem Fever Kladno a ukázali, že to s play off myslí vážně.

HbK Karviná – HBC Nové Strašecí
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

„Přiznám se, nečekal jsem podobný výsledek. Věřil jsem, že můžeme zahrát dobrý zápas, ale že bychom si mohli odvézt tři body, o tom jsem ani nesnil. Předvedli jsme chvalitebný výkon směrem dozadu a to byl základ úspěchu. Neskutečně nás podržel Lukáš v brance, ale fungovali jsme jako tým. Po zápase jsme se v kabině shodli, že soupeř byl jeden z nejkvalitnějších, proti kterým jsme kdy hráli, o to více je ta výhra sladší," sršel spokojeností hrající kouč Bubáků Jan Falař, který se pozastavil i nad férovým gestem jednoho s domácích hráčů. „Nesmím opomenout fair play gesto hráče soupeře, který přiznal po vstřelené brance kontakt s naším brankářem a gól v podstatě odvolal. Je vidět, že gentlemani nevymřeli, opravdu smekám klobouk. Udělali jsme velký krok k play off."

Také čtěte: Rakovničané podepisují petici proti výstavbě Kauflandu

Hned od úvodních sekund diktovali tempo hry domácí, kteří brzy otevřeli skóre, když po vyloučení Falaře využil přesilovou hru Mikeš. V druhé části přišel jeden z klíčových okamžiků utkání. Po jednom ze závarů před Dvořákem se radoval z branky Rosůlek. Strčení do hostujícího strážce svatyně však přiznal rozhodčím Říman. Sudí na základě tohoto gesta fair play branku odvolali. Několik minut poté se Novostrašečtí dočkali vyrovnání, když skákající balonek dopravil za záda Smolky O. Duchoň. Hosty pak několikrát podržel vynikající Dvořák a v 36. minutě vstřelil vítěznou branku Novostrašeckých po přihrávce Bárty Čížek, který využil přesilovou hru.

HBC Nové Staršecí – SK Jungle Fever
1:2 SN (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Proti Junglu, za který nastoupili tři bývalí hráči domácích (Sýkora st., Solar a Gengel), se Bubáci brzy ujali vedení, když po přihrávce Husáka prostřelil Solara Lev. Krátce po změně stran vyrovnal v přesilové hře Gengel. Ve třetí části gól nepadl a duel dospěl až do samostatných nájezdů, jež ovládli hosté, když rozhodující nájezd proměnil Eitler.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale soupeř neměl v podstatě žádné extra vyložené šance. Všechno ostatní opět pochytal Lukáš. Kdybychom byli více produktivnější, máme i z tohoto zápasu tři body. Pět střel z mezikruží, kde nestojí v cestě obránce, se musí využívat, je to pro mne stejná chyba, jako když obránce namaže," zhodnotil duel Jan Falař a dodal. „Myslím, že jsme tímto víkendem ukázali všem škarohlídům, že pokud budeme hrát vyřazovací boje, bude to zaslouženě. Závěrem bych chtěl za oba zápasy pochválit celý tým. Byli jsme soudržní, věřili jsme si a hlavně jsme se hokejbalem pořádně bavili."

HBC Nové Strašecí: N. S.: Dvořák – Douša, Duchoň T., Lev, Samšuk – Brada, Čadek, Kmeť, Pechanec, Bárta, Čížek, Husák, Duchoň O., Vaňo, hrající kouč Jan Falař.

Autoři: Josef Rod, Ondřej Duchoň