OTH Hořovice – FC Kings Rakovník
6:3 (3:2)

Utkání začalo zostra a do první šance se dostal rakovnický J. Došek, ale nedokázal přehodit ležícího gólmana. Hořovičtí se v úvodu většinou snažili nastřelovat míče před Hejduka, ale jejich akce postrádaly přesnost a důraz. Ten na druhé straně prokázal Volráb, který vletěl do brankoviště, udělal kličku brankáři, který ho fauloval a pokutový kop s jistotou proměnil Hejda – 0:1. Tato branka domácí probudila a dokázali okamžitě odpovědět ranou k tyči – 1:1. Z vyrovnání se však neradovali dlouho. Hejda totiž obral jejich obránce o míč a krásným obloučkem přeloboval brankáře – 1:2.

Hořovice poté znovu vyvinuly tlak a Hejduk v brance se měl co ohánět. Tlak domácích přinesl ovoce v 16. minutě, kdy se míč po rohovém kopu odrazil od hradby těl před rakovnickou brankou do sítě – 2:2. Vedení mohl na stranu hostů znovu naklonit Mokrejš, ale ve slibné pozici mířil těsně vedle. Krátce nato Volráb místo střely do prázdné branky volil zpětnou přihrávku. Do konce prvního dějství chyběla již jen minuta, když Rakovničtí zbytečně ztratili na polovině hřiště merunu a soupeř ze samostatného nájezdu nekompromisně trestal – 2:3.

Do druhého poločasu tak hosté, kterým z různých důvodů chybělo několik hráčů, vstoupili s nutností útočit, aby smazali brankové manko. Byl to však soupeř, který si vypracovával šance. O osudu zápasu se rozhodlo mezi 27. a 29. minutou, kdy Hořovice vstřelily tři slepené branky a odskočily na 6:2. Hostům se pak Kopřivou už jen podařilo korigovat výsledek. Další jejich příležitosti likvidoval výborný hořovický gólman.

„K utkání jsme odjížděli s obavami, protože jsme měli pouze jednoho hráče na střídání. I přesto, že jsme s důrazným soupeřem prohráli, musím torzo mužstva pochválit. Všichni hráči si sáhli na dno svých sil, odehráli utkání se ctí a v závěru zápasu domácí i dost potrápili,“ řekl rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Hejduk – Mokrejš, J. Došek, Kopřiva, Hejda, Volráb.

JAROSLAV MOKREJŠ