Jak byste zhodnotila poslední dvojutkání se Suchdolem?
Utkání bylo docela jednoznačné. Suchdol měl vysoké holky, ale prakticky nekladl žádný odpor. Nám se je podařilo hodně zatlačit podáním, takže si to nedokázaly rozehrát a docela jsme i dobře blokovaly. Hodně vynikala Klára Dašková, která nejen že dobře blokovala, ale uhrála i hodně balonů. V obou utkáních byl jeden set, který byl náročnější a ve kterém jsme se tahaly až do koncovky. V prvním utkání jsme v druhém setu prohrávaly už 21:24, poté jsme podáním dokázaly srovnat, a nakonec jsme sadu otočily a vyhrály 26:24. Už jsme příliš nevěřily, že tento set otočíme, ale zvládly jsme to a zvítězily nakonec jasně dvakrát 3:0 na sety.

Nakonec jste skončily těsně třetí, pouhý bod za Mladou Boleslaví, panuje spokojenost?
Docela nás to překvapilo, neboť to vypadalo, že skončíme až čtvrté. Příbram ale poslední zápasy hrála špatně a nakonec jsme se tedy dostaly na třetí místo a bohužel o kousek nám unikla stříbrná pozice, v posledním kole si to však Mladá Boleslav nakonec uhrála. Kdybych hodnotila jen finálovou skupinu, tak na to, že jsme zápasy odjezdily pouze v šesti lidech, jsme spokojené a nečekaly jsme, že se nám podaří až do konce bojovat o druhou pozici. Soutěž pro nás byla velmi náročná, neboť jsme měly v jejím průběhu velkou absenci, ať už se jednalo o nemoci či dovolené, pracovní povinnosti apod. V předposledním kole, kdy jsme zajížděly do Nymburku, jsme si musely vypůjčit mladší hráčku, aby holky vůbec mohly jet. Navíc jsme málo trénovaly a nescházely se na trénincích, přesto se nám finálová část povedla lépe, než základní. Řekla bych, že jsme poté hrály více týmově, první zápas většinou jasně vyhrály, akorát v šesti lidech už jsme nedokázaly naše vítězství obhájit i odpoledne. Což je škoda, neboť v případě, že bychom měly možnost v každém utkání prostřídat, mohly jsme dopadnout i lépe. Na první místo by to asi nebylo, ale na to druhé si myslím, že ano.

Před finálovou skupinou jste favorizovala Příbram a Nymburk jako hlavní adepty na první místo, čím to, že Příbram nakonec skončila až za vámi?
U nás ve skupině Příbram jednoznačně vévodila, stejně jako v jejich skupině Nymburk. My když jsme hrály s Nymburkem, tak jsme je dokázaly v prvním utkání porazit, což mě mile překvapilo. Máme v Nymburku bývalou spoluhráčku, která mi říkala, že dívky, které hrály vyšší soutěže, měly během sezony zdravotní problémy, nebo se v silnějším složení sešly pouze na domácí zápas. Ve finálové skupině však zvítězily jednoznačně a naopak vůbec nevím, co se stalo v posledních zápasech s Příbramí. Dozvěděla jsem se, že jí chyběla jedna šikovná blokařka, ale zase to byla jen jedna hráčka, která chybí občas každému. U nich to bylo tak, že měly šest výborných volejbalistek, vysokých, výborně technicky vybavených, takže vůbec nevím, co se s nimi mohlo stát. Na druhou stranu Nymburk ve finálové skupině ukázal, že mají z čeho brát, mají tam větší základnu, sice ne na každý zápas, neboť ji neustále obměňovaly a občas jim chybělo právě několik hráček z vyšších lig, ale mají zase několik mladých šikovných hráček a jsou jedním z mála týmů, které mají i svého trenéra, jenž trénuje i jejich juniorky a má možnost a-tým doplnit podle potřeby. Nyní je čeká kvalifikace a prý poloviny týmu by si vyšší soutěž zahrála, polovina by spíš zůstala v krajském přeboru. Pokud by však postoupily přes kvalifikaci, řekla bych, že do toho možná i půjdou.

Vás čeká ještě antuka, nebo začínáte opět až na podzim?
Naše béčko hraje antuku v KP II. třídy a tři hráčky od nás za ně budou nastupovat, takže pro ně ještě sezona nekončí. Jinak nás ostatní čeká možná ještě nějaký turnaj, ale soutěž až opět od října.