Mírným favoritem byli určitě hosté, kteří jsou v tabulce druzí a míří do závěrečného play – off o postup, ale nakonec se radovali v bouřlivém prostředí, které vytvořili již tradičně hlavně příznivci Šanova, z velmi důležitých bodů o záchranu bojující domácí.

KST Rakovník – TJ Šanov 10:4

V obou úvodních čtyřhrách bodovaly podle očekávání dvojice Bucifal – Vlček a za hosty Hejda s Volákem a Šanov se ujal vedení 1:2 zásluhou své jedničky Hejdy, který si poradil s Lédlem 3:0. Pak se však k nástupu nadechli domácí. V. Štepka, který v sestavě nahradil Čecha, sice prohrával s Volákem 0:2 na sety, ale dokázal vyrovnat a v pátém setu 11:8 zvítězit, Vlček našel recept na J. Cafourka a Bucifal přehrál Koděru. Zápas se pak rozhodoval za stavu 6:3, když Lédl v pátém setu prohrával s Koděrou 5:7, ale dokázal obrátit na 11:9, Bucifal porazil 3:2 Voláka a Lédl 11:7 v rozhodujícím setu bodoval proti J. Cafourkovi. Šanovským tak nepomohl ani Hejda, jenž zvítězil nad V. Štepkou i Vlčkem, desátý rozhodující bod získal v duelu mladíků obou týmů V. Štepka nad Koděrou 3:1.

Radost z výhry měl pochopitelně i Jiří Vlček: „V posledních kolech se nám daří, teď konečně po dlouhé době i na Šanov. Výhra byla o naší bojovnosti a samozřejmě o štěstí, které kdyby nebylo, mohlo být všechno jinak. Čtyřikrát se hrálo na pět setů a pokaždé jsme bodovali my.“
Body KST: Bucifal 3, Vlček 2, Lédl 2, V. Štepka 2, čtyřhra Bucifal – Vlček.
Body TJ Šanov: Hejda 3, čtyřhra Hejda – Volák.

Miroslav Koloc