Češi nedali šanci Švýcarsku, které porazili 8:1 a 8:0, naopak s tradičním rivalem Slováky to byla jako vždycky přetahovaná. Tentokrát vyšla pro český tým, který vyhrál dvakrát 4:3, poprvé však až v prodloužení.

Zkušený Leoš Gerlich se střídal v v bráně s Michalem Novákem a Tomášem Rechtorikem. Odchytal celkem tři poloviny utkání a zatímco proti Švýcarům nedostal v obou vystoupeních ani gól, proti Slovákům naskočil ve druhé části odvetného duelu a dostal dvě branky. Přesto Češi vyhráli 4:3.

A to i díky trefě Jana Pospíšila, která byla pro veterána české sestavy jediná v turnaji, ale důležitá. Pospíšil, jediný Rakovničák od narození v sestavě, hrál tradičně výborně a pořád je tahounem národního týmu i dobrým mentorem nastupující generace.

Draci Kladno obsadili na turnaji v Jihlavě druhé místo.
Draci mají stříbro, Schnaubelt se už těší na extraligu. Jak vnímá nároďák?

Zkušený je už také Ondřej Pražák. Ten je odchovancem Vsetína, ale už dlouhé roky hraje extraligu za Kladno. Loni se však přestěhoval do Rakovníka a hraje také za něj ve druhé lize. V reprezentaci má trochu jinou roli než v Kladně nebo Rakovníku. Méně ofenzivní, jeho pohyb a důraz využívají trenéři při obranných situacích, hlavně oslabeních. A vedl si tam velmi slušně.

Všichni tři borci odstartují s Kladnem už v sobotu 24. února jarní část extraligy domácích zápasem proti Dobřanům.

Ve II. lize si Rakovník na zápasy ještě nějaký ten týden počká.