Ve druhém kole semifinále extraligy proti HC Praga 1946 totiž Rakovník prohrál 1:4, a tak musí v sobotu 25. května své soupeřky porazit hned o 4 branky. K postupu do finále by jim mělo pomoci nejen domácí prostředí, ale především fanoušci. Proto neváhejte a dorazte pozemkářky podpořit na jejich důležité utkání, které vypukne již tuto sobotu v 10 hodin.

Nekompromisní pravidla říkají, že pokud Rakovník neprojde přes semifinále a Pragovka by nakonec ovládla extraligu, potom postup do skupiny Trophy I. automaticky připadl právě Pražankám. Na druhou stranu, v případě úspěchu žlutočerných, nejenže je čeká pohár mistrů Trophy I., ale také budou mít možnost účastnit se evropské soutěže EHL, což je elitní střetnutí nejlepších týmů a sen každé hráčky.

Na samotný pohárový turnaj EuroHockey do Turecka pozemkářky odcestovaly víceméně na vlastní náklady. Měsíce před odjezdem žádaly širokou veřejnost o finanční podporu, kterou se jim nakonec podařilo získat. Do turnaje sice vstoupil Rakovník prohrou 0:4 s irským týmem UCD, hned následující den se ale dívky radovaly po vyrovnaném utkání z výhry 4:2 nad skotským Edinburghem, a následně zvládly i poslední zápas ve skupině proti Swansea (Wales).

Dvěma výhrami v základní části si Rakovničanky zajistily boj o bronz proti francouzskému Cambrai HC, který nakonec ovládly 3:1. S bilancí čtyři zápasů a tří výher, turnajovými výkony a a především postupem do Trophy I., jenž si tým dával za cíl, je spokojen také hlavní trenér Martin Seemann.