„Letošní turnaj byl jubilejní hned ze dvou pohledů. Je mu patnáct let a navíc uzavíral rok, kdy křivoklátský Sokol oslavil sto let od svého založení v roce 1907. Celkem se tu dnes prezentovalo 47 hráčů do turnaje jednotlivců a dvacet dvojic do klání čtyřher,“ řekl o turnaji Rakovnickému deníku za pořadatele Vladimír Lysý z křivoklátského Sokola.
Ve čtyřhrách si pro vítězství naprosto suverénním způsobem došla dvojice Štengl - Froněk (KK Rakovník/ KST Rakovník D). Ta přehrála nejen zkušenou dvojku Slánička - Kosár (So. Lány C/ So. Lány B), ale silný pár obou Šebků (So. Nesuchyně A/ KST Rakovník D), aby v napínavém finále proti Leoši Hejdovi s Václavem Krůtou (oba RC Rakovník A) nakonec uhráli vítězství a tím získali i turnajový primát. Hejda s Krůtou si ve čtvrtfinále poradili s párem Müller - Kutílek (oba SK Přílepy A) a v semifinále zastavili i duo Szabo - Jirkovský (oba So. Lány B).
Jan Štengl si stejně přímou cestou došel i pro triumf mezi jednotlivci, když postupně přecházel přes domácího Víťu Brožka, raka Leoše Hejdu a v semifinále dalšího z raků Václava Krůtu. Z druhé strany pavouka do finále kráčel Tomáš Šebek, který zkazil náladu nejprve nejlepšímu muži mistrovského žebříčku jednotlivců lánskému Václavu Jirkovskému, poté Zbyňku Perglerovi (Broumy) a v semifinále i Miroslavu Konopáskovi (Broumy). Finále tedy bylo rakovnickým soubojem zkušenosti a ledového klidu Jana Štengla (KK Rakovník) s mladickým elánem a dravostí Tomáše Šebka (KST Rakovník D).
O průběhu nejlépe hovoří výmluvná slova pozdějšího vítěze: „Po prvním setu jsem byl v p.., ale pak jsem se sebral a začal hrát.“ Nakonec Štengl vyhrál 3:1, a do své sbírky si tak v krátkém čase několika dní přidal další turnajové vítězství.
O bronz se nad zeleným stolem poprali Václav Krůta s Miroslavem Konopáskem. Boj to byl hodně vyrovnaný a Václav svým soustředěním při posledních míčkách pátého setu chytil ten správný konec provazu - 3:2.
„Byl to dlouhý maraton, ale stálo to za to. Je zajímavé vidět za jedním stolem mladíčky jako Standu Jansu mladšího, nebo Pitaře, a na druhé takové matadory, jakým je třeba Pavel Slánička, který byl opět nejstarším hráčem na turnaji. Ozdobou turnaje byla i jediná žena mezi námi, Dana Koleníková. Ti všichni od pořadatele dostali i menší dárek jako poděkování, stejně jako dostal Lukáš Rybáček ocenění „čuník“ turnaje. On ví proč,“ řekl se smíchem v hlase Vladimír Lysý a ještě dodal: „Chci také poděkovat za pomoc s organizací hlavně Mírovi Jarošovi a také klukům, kteří se celý den starali o naše žaludky.“


Konečné pořadí:
Jednotlivci: 1. Jan Štengl, 2. Tomáš Šebek, 3. Václav Krůta, 4. Miroslav Konopásek, 5. Zbyněk Pergler, 6. Leoš Hejda, 7. Jiří Szabo, 8. Karel Vajs.
Čtyřhry: 1. Štengl - Froněk, 2. Hejda - Krůta, 3. Šebek st. - Šebek ml., 4. Jirkovský - Szabo, L. Konopásek - Mašek, 6. M. Konopásek - Pergler, 7. Slánička - Kosár, 8. Müller - Kutílek.