Motokrosař Miroslav Ryšavý se svým čtyřtaktem Honda 450 skončil podle předběžných výsledků na sedmém místě v Přeboru ČR IMBA. Tomáš Razím
z Lužné je kategorii Open jasně první.


A rakovnický motokrosař Miroslav Ryšavý v kategorii veteránů nad 50 let se opět neztratil. Celkově i s Vysočinou skončil na celkovém dvanáctém místě z 26 jezdců, ale v seriálu PČR IMBA na místě osmém.
„Po posledním závodě bych měl podle předběžných výsledků v seriálu PČR IMBA skončit na celkovém sedmém místě z 67 jezdců. Je to pro mne milé překvapení, protože v letošní sezoně na čtyřtaktu jezdím poprvé a bral jsme ji tedy jako spíše seznamovací s novým strojem,“ infomoval Miroslav Ryšavý.
Ovšem není jediný, kdo se ve startovním poli letošního přeboru amatérských motokrosařů neztratil.
V kategorii do 80 ccm je zatím z jednaosmdesáti jezdců na skvělém osmém místě Zuzana Hendrychová z Lužné.
Ve sto pětadvacítkách figuruje na prozatím šestém místě Karel Tichý z Řevničova, Ondřej Janota z Nového Strašecí je na průběžném 36. místě a Václav Hamouz z Lán na místě šedesátém. V této kategorii nepravidelně (ne všichni se účastní všech jednotlivých kol) 90 motokrosařů.
V kategorii Open své první místo již s největší pravděpodobnosti udrží Tomáš Razím z Lužné. Na čtvrtém místě v této kategorii figuruje Bronislav Šmídek ze Sýkořice a Pavel Hejda z Lužné je průběžně na místě šestém. 42. místo zatím patří Zdeňku Vitnerovi a 52. Tomáši Vitnerovi – oba jsou z Řevničova.
Místo 79. patří pak Miroslav Kůrka ze Sýkořice. Této kategorie se účastní 130 jezdců. Mezi veterány od 40 do 50 let je zatím sedmý Vladimír Jogl z Rakovníka, 50. Vít Jirásek z Rakovníka, 63. Zdeněk Dvořák také z Rakovníka. Na 86. místě je Miroslav Růžička z Rynholce – kategorie má 90 jezdců.
I pro Miroslava Ryšavého je letošní počet motokrosařů z Rakovnicka účastnících se nejrůznějších soutěží po Česku milým překvapením.