HC 1972 Rakovník – President Praha 6:3 (3:1)

Úvodní tlak na soupeřovu branku a obranu dirigovanou nestárnoucím Trávníkem využili domácí ve 13. minutě, kdy M. Seemann našel ideálně Procházku a ten už si před gólmanem věděl rady svým typickým způsobem – 1:0. M. Seemann si pak vybral další dvě střelecké chvíle, nejprve po uvolnění na 2:0. President sice snížil, ale po spolupráci se Skálou vrátil M. Seemann domácím dvougólový náskok – 3:1.

I po přestávce Rakovničané pokračovali v takticky disciplinovaném a ukázněném výkonu se snahou o pevnou obranu a rychlé brejky. Tak vznikl i čtvrtý gól, když opět Procházka dal vyniknout Jahodově přihrávce, na 5:2 zvyšoval pohotově kapitán R. Ostaš, šestý gól zrežírovali Hraba s Procházkou. Hosté sice využili některých drobných trhlin v rakovnické obraně a díky střelecky disponovanému Brožovi dvěma brankami snížili, ale na víc již rozhodně neměli.

S úvodem extraligy tak se závěrečným hvizdem vyjádřil spokojenost nejen hrající trenér Pavel Hraba, ale i více než 70 diváků.

HC 1972 Rakovník: J. Seemann – R. Ostaš, J. Ostaš, Gregor, Kopřiva, Hornof, J. Ostaš st., Dašek, Skála, Jahoda, M. Seemann, Jílek, Bicek, Procházka, Lajtner. Hrající trenér Pavel Hraba.

Autor: Miroslav Koloc