Provázelo ho nepříliš hezké počasí, bylo zataženo, chladno a deštivo, ale přesto se na start půl hodiny před polednem postavilo celkem 60 účastníků v mládežnických kategoriích a 51 dospělých, z toho 9 žen. Běžci z rakovnického regionu se sice na „bednu“ nedostali, ale zvláště Beránkovi mnoho nechybělo.

Mezi dospělými si nejlépe vedli veteráni. Závod vyhrál „čtyřicátník“ Jiří Wallenfels ze Sokola Vinohrady, jenž zvládl 8,5 km dlouhou trať těsně pod půlhodinu za 29,59 min. před „padesátníkem“ Josefem Poduškou z Tepo Kladno (30,25). Až třetí byl vítěz nejmladší kategorie do 39 let Daniel Kupidlovský ze Sokola Stodůlky (30,45).

Mezi ženami vévodila Helena Poborská (Kerteam) časem 34,43, druhá celkově byla vítězka kategorie od 35 let Markéta Hospodarzová v čase 35,07 min. Na Chyňavském krosu bojovali o body do poháru také běžci z rakovnického regionu, i když jich tentokrát nebylo tolik, jako na závodech bližších, na Kladensku či Rakovnicku. Výborným výkonem svědčícím o nebývalé formě se prezentoval Josef Vorel z Příčiny, sedmý v silné 17-členné kvalitní konkurenci veteránů od 40 let.

Na dálku tentokrát porazil i mladšího běžeckého kolegu Pavla Břízu, který byl rovněž sedmý, ovšem v kategorii do 39 let (35,16 min.). Ve stejné kategorii běžel rovně krušovický Jakub Beránek – devátý za 37,57 min. Ten ovšem tentokrát prohrál se svým otcem Josefem, který doběhl o dvacet vteřin dříve a obsadil v kategorii od 50 let výborné páté místo ze 13 startujících, když na bronz mu chybělo jen něco přes minutu.

Pohár běžců pokračuje nyní až v březnu. Běžci budou ovšem muset cestovat ještě dál než do Chyňavy – až na Rokycansko. Na řadě je Těškovský okruh, který se běží v Těškově u Rokycan v sobotu 10. března od 11 hodin. Tento závod má kromě dospělých také dětské kategorie.

SLÁVA PILÍK