Přesto šly do nadstavby s nejlepšími celky soutěže s pokorou, což potvrdila i hráčka a trenérka mládeže Veronika Skoupá: "Ze všech finálových týmů máme nejmladší kádr, snažíme se do něj zapojovat mladé hráčky. Zápasy nám mohou přinést hlavně nové zkušenosti," řekla.

Průběh prvního finálového turnaje jí pak dal za pravdu, když Rakovník v sestavě Bechnerová, Brabcová, Krumniklová, Skoupá, Laňková, Pavlíčková, Polánková, Roubalová, Růžičková a Štorchová podlehl po dramatické koncovce prvního setu Dobřichovicím nakonec 0:2 stejně jako soupeřkám ze Zdic a Kostomlat nad Labem.

Vyrovnané dva sety sehrály rakovnické hráčky s Lysou nad Labem. V prvním setu zvítězily 25:19, v druhém těsně prohrály 23:25 a rozhodující třetí set už byl plně v režii zkušenějších soupeřek poměrem 25:6. Druhý finálový turnaj uvidí už příští víkend 6. června kurty v Lysé nad Labem.

Pořadí I. finálového turnaje KP II.třídy: 1. Zdice 10 2. Kostomlaty n.Lab. 8 3. Dobřichovice B 6 4. Lysá n.Lab. 5 5. VK Rakovník 1.

Miroslav KOLOC

Radost Nového Strašecí po brance Tomáše Duchoně (úplne vlevo), která nakonec znamenala vítězství nad Bratislavou.