Bohemians – Rakovník 2:3

V bojovném a vyrovnaném střetnutí změny ve skóre režíroval Martin Seemann, jenž se nejprve v závěru poločasu přesně trefil z trestného rohu na 0:1 a po přestávce nahrál na druhý gól v klokaní síti Trejbalovi. Když pak Tran zvýšil už na 0:3, zdálo se být rozhodnuto. Ale domácí se s tím smířit nechtěli. V rozpětí pěti minut reprezentant Vohnický dvakrát překonal jinak vynikajícího Jana Seemanna v brance na 2:3, ale to už bylo ze střeleckého prachu Bohemians všechno.

Spokojený se vstupem do soutěže byl i trenér rakovnického mužstva Pavel Hraba. „Utkání s tímto soupeřem mají pokaždé svoji kvalitu a náboj, navíc jsme do Prahy odjeli v neúplné sestavě, ale dokázali jsem se s tím vypořádat. Navíc nás podržel gólman. Jsem rád, že se nám osvědčil přes prázdniny natrénovaný systém bránění,“ uvedl kouč.

Cenné vítězství by rakovničtí pozemní hokejisté rádi potvrdili i ve druhém kole na horké slovenské půdě, kde se v Bratislavě utkají s HC Rača už tuto sobotu 14. září od 14 hodin.

Branky: Vohnický 2 – M. Seemann, Trejbal, Tran. Poločas: 0:1. HC Rakovník 1972: J. Seemann – Kopřiva, Branšovský, J.Ostaš, Krejčí, Trejbal, Skála, Jahoda, Tran, Karafiát, Jílek, Hornof, M. Seemann. Hrající trenér Pavel Hraba.