Dvaadvacetiletá studentka psychologie Kateřina Bašová hraje pozemní hokej v Rakovníku od malička, od pěti roků. Rodičům se líbilo, jak se v klubu pracuje s mládeží a Katku sport chytil. Už před časem prohlásila, že jejím sportovním snem je postup na olympiádu, o který teď Češky v daleké Indii budou usilovat.

Ofenzivnější Anna Vorlová je o šest let starší než Bašová. Také začínala v Rakovníku, ale až v sedmi letech. A bojuje v jeho barvách dodnes. Tým bude spoléhat na její útočnou hru.

Co Češky v rámci Olympijská kvalifikace čeká? Tři zápasy ve skupině, z níž klasicky postoupí do semifinále dva nejlepší týmy. Tři nejlepší party turnaje pojedou do Paříže.

Stoper Petr Duchoň (ve žlutém) ještě v dresu SK Rakovník proti béčku Plzně.
Do Rakovníka se vrátí brankář Zach i obránce Duchoň

Český tým se utká nejdříve s Japonskem (13. ledna), o den později s Chile, to budou stěžejní mače. Do třetice si zahrají s Němkami, které patří k favoritkám na výhru v celém turnaji (16. ledna).

Fanoušci mohou všechny zápasy sledovat na platformě Watch.Hockey. Vše se ale nachází za platební bránou. Český pozemní hokej bude akci přibližovat i přímo z místa na svých internetových stránkách a sociálních sítích.