„Soustředění trvá týden a prostřídaly se zde dva turnusy po padesáti dětech. Jsou to kluci a holky z různých českých klubů, většinou jim je deset až patnáct let, nejmladšímu je osm. Lukáš sem přijel pouze na dopoledne, kdy vedl dva tréninky, protože pak musí odjet na svůj vlastní trénink připravovat se na mistrovství světa v Budapešti, které se koná na přelomu srpna a září,“ přiblížil jeden z organizátorů Marek Lojkásek. 


Lukáš Krpálek se nedávno vrátil z vítězného Grand Prix v Čínském Hohhotu a následného soustředění v Japonsku. „Hned po návratu z asijské tour jsem přislíbil účast na tomto tréninkovém kempu, na kterém jsem již podruhé. Vloni se konal první ročník a dětem se to absolutně líbilo, a proto jsem přislíbil účast i nyní. Myslím si, že pro děti je to velká inspirace a že si z toho něco odnesou. Jsem rád, že můžu udělat něco proto, aby to děti bavilo a motivovalo, takže doufám, že jednou z nich vyroste úspěšný judista.“


Krpálek není jediným známým judistou, který se na kempu objevil. „Na prvním turnusu byl Pavel Petřikov, olympionik z Ria a Pekingu. Přijel rovněž Petr Lacina, což je trenér Lukáše. Na tomto turnusu jsme předevčírem měli ještě Jakuba Ječmínka a Jaromíra Ježka. Třeba Jaromír byl již třikrát na olympiádě, takže to máme letos dost nabité,“ řekl na závěr další z organizátorů Jan Ječmínek.