Volba právě nohejbalu byla jednoznačná, neboť tento sport není náročný na počet hráčů ani jejich věk nebo fyzické dispozice.
Největší obavou organizátorů bylo, zda se v tak krátkém termínu přihlásí dostatek týmů, aby mohl 1. ročník turnaje proběhnout na slušné úrovni. Nicméně zájem předčil očekávání a sobotního klání se nakonec zúčastnilo 10 mužstev. O tom, že se jednalo o turnaj v přátelském a pohodovém duchu, svědčily peprné názvy týmů: Medovina Krakov (členové včelařského spolku), Rumíci, Qíčepu, Naplech, Ještěrka Krakov, Lubná Korej, Krakovec, Tři čuníci, MHM a Lázeňáci, kteří do Krakova přijeli až z dalekých Mariánských Lázní. Další obavou bylo nevyzpytatelné aprílové počasí, ale ani zde se neobjevil zádrhel a slunce dohlíželo na nohejbalové nadšence celý den.
První zápas zahájil svou píšťalkou David Hubáček v 11 hodin dopoledne a ze svého rozhodcovského křesla dohlížel na dodržování pravidel hry až do konce turnaje.
Všech 10 týmů bylo rozlosováno do 4 skupin, z nichž 2 nejlepší týmy vždy postoupily do semifinále. I když složení jednotlivých mančaftů bylo velmi pestré, žádné z družstev nemohlo být označeno za outsidera turnaje, protože každý pojal turnaj po svém. Někdo neúprosně bojoval o zlaté medaile od prvního kopnutí, jiný se přišel především pobavit a zažít netradiční velikonoční sobotu a o to šlo především.
Umění jednotlivých hráčů nakonec dovedlo do semifinále následující týmy – Qíčepu, Tři čuníky, Ještěrku Krakov a Lubnou Korej. Ze zápasu Ještěrka Krakov vs. Tři čuníci odešli s porážkou druzí jmenovaní a zahráli si tak s týmem Qíčepu o bronz. Z tohoto duelu nakonec vzešli vítězně Tři čuníci a umístili se tak na krásném 3. místě. Za tým Tří čuníků bojoval domácí Karel Staněk společně s Františkem Šrédlem a Radkem Nosalem. Do samotného finále se probojovala Ještěrka Krakov a Lubná Korej. Domácí diváci, kteří v průběhu turnaje měli svá želízka v ohni v několika týmech, se při finálovém zápase semkli a hromadně fandili nejlepšímu krakovskému týmu – Ještěrce Krakov. Na poměrně vyrovnaném duelu se nakonec podepsalo především umění pana Kasla, který bojoval za Lubnou Korej, a po dvou setech tak tento tým vyšel z turnaje vítězně. Stříbrné medaile si za Ještěrku Krakov společně odnesli Pavel Beneš, Martin Vopat a Tomáš Hubáček. Za vítězný tým bojovali Lukáš Hejda, Pavel Soukup a Jaroslav Kasl.
K motivaci ostatních týmů do dalších let je ovšem nutné podotknout, že se vítězný tým pravidelně schází na nohejbalových trénincích, zatímco všech ostatních 9 týmů vzniklo spontánně několik dní před turnajem a bez jakýchkoliv zkušeností se do turnaje přihlásili a bojovali do posledního dechu. Za to jim všem patří velký obdiv a dík.
V neposlední řadě se na tomto místě sluší poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se v předvečer turnaje i v jeho průběhu podíleli na přípravách a především Obecnímu úřadu v Krakově, který nám ve všem vyšel vstříc a turnaj finančně zajistil.

PAVEL BENEŠ