Novostrašecký tým má zkušenosti zatím jen s pořádáním přátelských zápasů, víkendový turnaj bude tedy pro Jestřáby pořadatelskou premiérou.
„Vše by mělo být zajištěno, jen doufám, že si turnaj jeho účastníci i fanoušci užijí," uvedl hlavní organizátor akce Tadeáš Řáha. „Původně se mělo jednat jen o přátelský zápas s týmem FBC Rakovník dorost, ale na popud spoluhráče jsme začali pracovat s konceptem turnaje. Všichni si přejeme, aby se odehrál v duchu fair-play," nechal se slyšet Řáha. Ten musel se svými spoluhráči jednat ve velké časové tísni, protože na veškerou organizaci měl pouhé dva týdny.

Akce začíná již v 9 hodin dopoledne, přičemž by se mělo „O pohár Jestřábů", jak je turnaj nazván, utkat pět týmů. Do Nového Strašecí dorazí kromě Jestřábů také dva týmy FBC Rakovníku dorostu, řevničovští Oilers a FBC Všetaty. „Doufáme, že se v hale sejde mnoho diváků, kteří poženou nejen náš tým za vysněným prvním místem," řekl Jan Brabec. „Také si myslím, že by akce měla navnadit lidi, kteří váhají jestli florbal začít hrát. U nás v Novém Strašecí jsme velmi dobrý kolektiv, který má chuť se zlepšovat. Kdo si myslí, že by ho právě tenhle sport bavil, může si nás najít například na Facebooku a kontaktovat nás," zmínil probíhající nábor do hráčského kádru právě kapitán Jestřábů.

Jestřábi vznikli na jaře roku 2014, když se právě Brabec a spol. zasloužil o to, že má Nové Strašecí další florbalový celek. Původně se jednalo o tým složený výhradně ze studentů Gymnázia Jana Amose Komenského, jenže z původního kádru zůstalo už jen několik vytrvalců. „Parta kluků byla dobrá, v průběhu se nemalá část z různých důvodů obměnila, ale momentálně si myslím, že už je kolektiv stabilizovaný," řekl na situaci v klubu Dominik Petráček.

Nyní hraje za Jestřáby mnoho lidí mimo gymnázium, což dokonce vedlo k rozšíření působnosti klubu do Řevničova.
„Vše zapříčinilo to, že jsme neměli kde trénovat, a tak jsem domluvil halu v Řevničově s tím, že bychom právě zde mohli nabrat nové spoluhráče. Převážně ti se v neděli představí v týmu Řevničov Oilers," objasnil okolnosti kolem řevničovského týmu Petráček.

Právě na Jestřáby, Oilers i další kluby se můžete těšit na nedělním turnaji, takže neváhejte a přijďte si užít příjemnou sportovní zábavu! ⋌