V současné době se spojenými silami odboru správy majetku Města Rakovník, TJ Lokomotiva Rakovník a horolezeckého oddílu podařilo udělat důležité kroky k realizaci lezecké stěny v rakovnické sokolovně. Je připraven projekt s finančním pokrytím ve výši 500 000 Kč z rozpočtu Města Rakovník, v sokolovně, která je národní kulturní památkou, proběhlo bez připomínek i místní šetření památkářů a zástupci TJ Lokomotiva, provozovatele budovy, jsou domluveni s horolezci na bezpečném provozu i poskytováním podmínek pro veřejnost.

Hedvábná stezka
Čtyřicet tisíc kilometrů Martina Půlpána po slavné Hedvábné stezce

"Jsem rád, že ve spolupráci s Lokomotivou a horolezci se povedlo najít vhodné místo k umístění lezecké stěny v sokolovně, a věřím, že realizaci i druhého projektu pilotního ročníku Participativního rozpočtu 2020 už nestojí nic v cestě," okomentoval současnou etapu pro Rakovnický deník senátor a radní Města Rakovník Ivo Trešl.

K projektu se přímo na místě vyjádřil za horolezecký oddíl i předseda sportovní komise města Milan Sunkovský:" Technicky místo v sokolovně vyhovuje, navíc, pokud bude zájem, umožňuje v budoucnu i rozšíření lezeckých prvků pro děti i dospělé. Jsme připraveni zájemcům poradit i poskytnout zapůjčení základního vybavení."

Deník spustil anketu o nejoblíbenější klub krajských soutěží.
ANKETA: Kdo ovládne A skupinu I.B třídy? Dotáhněte svůj klub na vrchol!

Po vybudování dvou kurtů na beach volejbal, které z vlastních prostředků a za pomoci sponzora uvedla do zkušebního provozu Lokomotiva Rakovník v srpnu 2020, tak v areálu sokolovny vznikne letos další nové sportoviště. Společným plánem a přáním rakovnické Lokomotivy a Města Rakovník je v budoucnu i realizace víceúčelového sportovního hřiště ve venkovním areálu pro veřejnost i rakovnické školy a školky.