Pořadatelem pověřeným Českým svazem kanoistiky je KK Rakovník, a tak jsme se zeptali jeho předsedy a ředitele závodu Jiřího Holého na podrobnosti.

„Závod nabídne to nejlepší v této kategorii, účastníci si museli vybojovat právo startovat v kvalifikaci a závodit zde bude zhruba 180 dorostenců z celé republiky. Připravujeme se od května, hledáme sponzory, protože závody jsou i finančně náročné a společně s Radkou Bačákovou, se kterou máme na starosti hlavně papírové organizátorské práce, a celým organizačním týmem v počtu třiceti osob věříme, že všechno klapne a závodníci i diváci si přijdou na své. Mistrovství také zaštítilo MŠMT, ceny bude předávat ministr Marcel Chládek a olympijští medailisté z řad vodních slalomářů."

Jak podle vás zasáhnou do bojů domácí jezdci?
Největší šanci vidím v závodě tříčlenných kajakářských družstev v sestavě Adam Peterka, který má šanci i v individuálním startu, Koudelka a Vejvoda. Ukázat se bude chtít kajakářka Pšeničková, dvojice Vejvoda a Koudelka v deblkanoích, na divokou kartu by mohl startovat i nadějný Jáchym Peterka, jenž z důvodu pobytu v zahraničí nemá vyjetou kvalifikaci.

A jak vidí své šance samotní závodníci KK Rakovník?
„Máme výborné podmínky k přípravě v domácím prostředí, známe tady každý kout a každou vlnku, příjemná je i podpora diváků, navíc odpadají problémy s cestováním. Rád bych vylovil nějaký cenný kov, závodím v této kategorii posledním rokem, a rádi bychom obhájili i pozici vicemistrů republiky z roku 2012 spolu s Vaškem Koudelkou a Vojtou Vejvodou. Diváci budou mít určitě co sledovat a věřím, že pocítí to pravé slalomové napětí," odtajnil své plány Adam Peterka a k němu se přidali Koudelka s Vejvodou:

„Pilně se připravujeme pod vedením trenéra Filipa Lepíka. Závody dorostu jsou na vyšší úrovni a vyrovnanější než ty žákovské, doufáme, že se nám premiéra v této kategorii vydaří."

Od 14 hodin 12. září jsou na programu tréninkové jízdy, 13. září od 10:00 individuální kategorie a závod družstev a 14. září dopoledne závod ve sprintu.

MIROSLAV KOLOC