Rakovník nastoupil v základní sestavě: na smeči Kučka, Gucký,  blok Trojan, Patočka,  účko Kuboš, libero Sadílek a na nahrávce Celerýn. První set, to byl z obou stran docela urputný boj. Od začátku Rakovničtí vedli, a v koncovce měli i trošku pověstného štěstíčka. V druhém setu se rozehrál k dobrému výkonu Celerýn a na účku Kuboš a celkem v klidu ho vyhráli.

Ve třetím setu se domácím enormně dařil servis a na bloku excelovali Patočka a Trojan, takže zase v klídku dokráčeli svěřenci Romana Ostrýže k vítězství.
„Myslím si, že diváci odcházeli z haly spokojení, protože jsme vyhráli," okomentoval stručně a celkem rozumně páteční střetnutí kouč.

V sobotu Rakovničtí  přivítali Kladno. A všeobecně se čekal tuhý boj. Rakovník v prvním setu vyhrál v koncovce 27:25, když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Kladenští prohru prvního setu neunesli, rozkopali na lavičce židle, a proto v začátku druhého setu dostali žlutou kartu a trestný bod.
I v průběhu tohoto setu hostující hráči neunesli vedení soupeřova celku a vzteky kopali do míčů a opět byli potrestáni žlutou kartou a trestným bodem, VKR tak nakonec vyhrál 25:22.

Do třetího setu domácí nastoupili nesoustředění, za což byli okamžitě po zásluze potrestáni a prohráli 14:25. Čtvrtý set Rakovník vedl 6:3, pak přišel sporný verdikt sudích a mladí hráči z rakovnické palubovky se nechali rozhodit, Kladno šlo opět do vedení. I přesto se skóre otočilo zase ve prospěch Rakovníka 16:14.

„Pak ale přišel opět sporný míč při podání hostů a  s ním další šňůra nejasných rozhodnutí. V koncovce jsme opět přitopili pod kotel, ale bohužel jsme prohráli 23:25. A tak se hrál rozhodující pátý set, ve kterém jsme bohužel prohráli 13:15," popisuje trenér Roman Ostrýž.

Letos se boduje italským způsobem, kdy vítěz 3:0 dostane tři body a poražený žádný, a v případě, že je výsledek 3:2 (jako v tomto případě), vítěz dostává pouze dva body a poražený jeden.