V druhém červencovém týdnu se v Praze a Miláně konala dorostenecká ME v pozemním hokeji divize B, na kterých měl zastoupení i rakovnický HC 1972.

V konkurenci osmi evropských týmů se reprezentační výběr ČR, ve kterém dres oblékla i Zdena Fojtíková, neztratil. Po výhrách nad Ukrajinou a Itálií postoupili Češky jako druhé ze skupiny spolu s Francouzkami, kterým podlehli 1:3. Do zápasů zasáhla z postu obránkyně i rakovnická naděje Fojtíková, které se však nepovedlo, stejně jako celému českému týmu, první utkání ve finálové skupině proti Rusku. Češky podlehly jednoznačně 0:5 a závěrečný den je čekal duel o bronz proti Běloruskám. Toto dramatické utkání sledovala Fojtíková z lavičky náhradníků, ČR opět podlehla 1:2 a zbyly na ni jen bramborové medaile. Ze zlata se radovaly Rusky, stříbrná skončila Francie, na pátém místě skončily Polky, šestá Ukrajina, sedmý Wales a poslední Itálie.

V hledišti jsme našli i trenéra rakovnických dorostenek Slávu Jungmanna: "Viděl jsem většinu zápasů, Češkám se nejvíce povedl ten s Ukrajinou. V dalších utkáních se nevyvarovaly zbytečných chyb v obraně, v duelu s Ruskami asi doplatily i na nevhodnou taktiku hlavně v prvním poločase. Škoda, že Zdena Fojtíková nedostala více příležitostí, utkání s Francií odehrála poměrně dobře, ale hlavně ruská rychlost a důraz byly nad její síly. To se dá ale říct o většině českých hráček. I v boji o bronz holky dřely, dokázaly vyrovnat na 1:1, ale opět zaváhání v obraně i neproměňování šancí je stálo medaili. Čtvrté místo rozhodně ale neúspěchem není.“

Ve stejném termínu bojovali i mladí čeští reprezentanti v Miláně. Rakovnický pozemní hokej zastupovalo hned kvarteto Martin Seemann, Daniel Skála, Martin Kundrát a gólman Jan Vazač. Čechům se však nedařilo, už v základní skupině podlehli Švýcarsku a Španělsku a porazili jen nakonec poslední Bělorusy.Ve skupině o 5. - 8. místo prohráli s Rakouskem i Itálií a sestupují tak ze sedmého místa spolu s Běloruskem do divize C. Ze zlatého poháru se napili Španělé, druhé skončilo Polsko a třetí Švýcarsko.

Pozemní hokej se tak prázdninově odmlčí, ale ne nadlouho. Už poslední víkend v červenci pokračuje příprava žen ČR, do které jsou zapojeny Z. Polcarová, B. Polcarová, T. Matoušková a Kříženecká, na zářijové ME v Litvě pod vedením trenéra Radka Ostaše, připravuje se tradiční srpnový Rakovnický Anexia Cup, kterého se zúčastní dvanáct týmů mužů i žen, a v Rakovníku je netrpělivě očekáváno i srpnové zasedání Evropské hokejové federace, které rozhodne o pořadateli Poháru mistrů evropských zemí žen v květnu 2008.