Účastníci z ligových, krajských, ale i okresních soutěží z celého kraje i zpoza jeho hranic byli rozděleni do kvalifikačních skupin, ze kterých mezi nejlepší šestnáctku postupovali dva nejúspěšnější. Do osmifinále se probojovala hned šestice z domácího KST Rakovník, čtyři stolní tenisté ze Šanova a zbývající místa připadla hostům, ze kterých někteří hrají na stolech v německé lize.

Jednoho z nich favorita Zaspala vyřadil ve čtvrtfinále Vorlíček (KST Rakovník), který pak pokračoval přes Tůmu z Králova Dvora až do finále. Druhým finalistou se stal obhájce zlata z roku 2016 Voříšek ( Post SV Zeulenroda-Německo), jenž nejprve zdolal Voláka z TJ Šanov a v duelu o finále pak v repríze toho loňského Hejdu (TJ Šanov).

Zlatý pohár 2017 za dvouhru se pak stal podruhé za sebou kořistí Tomáše Voříška: "Jsem tu letos podruhé, turnaj se mi moc líbí. Díky možnosti startu v zahraničí jsem měl letos i lepší přípravu, kterou jsem tady zúročil a podruhé vyhrál."

Pořadí Vánočního turnaje 2017 - dvouhry: 1. Voříšek ( Post SVZ - Německo) 2. Vorlíček (KST Rakovník 3. Tůma (So. Králův Dvůr), Hejda st.(TJ Šanov) 5.-8. Mikeš (KST), Volák (Šanov), P. Pisár (KST), Zaspal (Německo).

Obhájci prvenství ve čtyřhře Kettner-Přibík (KST) našli v KO systému přemožitele v oddílové dvojici P. Pisár-Hýža (KST), která pak dokráčela až do finále, když v semifinále vyřadila čerstvé okresní přeborníky Hejdu st.s Hejdou ml. Do duelu o první místo pak pronikli i Kuba (Vršovice) - Voříšek (Post SVZ), kteří v semifinále přehráli Navrátila (TTC Kladno) se Zaspalem (Německo).

Finále přineslo velmi dramatické výměny a koncovky setů, ve kterých byli úspěšnější reprezentanti KST Rakovník. "Jsme spolu sehraní ze zápasů III. ligy, čtyřhra je o taktice a hlavě, soupeře jsme se snažili udržet v krátké hře a dostávat se první k útočení. Mně osobně debl vyhovuje, mám tam na všechno víc času," glosoval finálový duel po jeho skončení Petr Pisár.

Pořadí Vánočního turnaje 2017 - čtyřhry: 1. P. Pisár - Hýža (KST Rakovník) 2. Kuba (Vršovice) - Voříšek (Post SVZ - Německo) 3. Hejda st. - Hejda ml. (TJ Šanov) a Zaspal (Německo) - Navrátil (TTC Kladno).

"Jsme rádi, že si turnaj drží svoji kvalitu už přes čtvrt století, má vždycky i pohodovou vánoční atmosféru a poděkování patří i sponzorům za ceny pro ty nejúspěšnější," byl na závěr spokojený i Tomáš Andrt, ředitel turnaje.

Miroslav Koloc