Na turnaji v Casablance jste neprošel cutem, jak moc scházelo probojovat se do finálového kola?
Zase až tak daleko k tomu nebylo, jen bylo potřeba zahrát bezchybně kolo hodně pod par. Protože v prvním kole jsem zahrál na poslední jamce 6 (2 rány nad par) a na cut ztrácel 5 ran. Do druhého kola jsem vstoupil hodně nadějně, po 11 jamkách jsem byl už na -3 za kolo, ale na 12. jamce jsem zahrál zbytečně double bogey a tím se asi moje šance rozplynuly. Protože jsem musel začít takřka smazávat ztrátu od znova. Ještě jsem zkusil zariskovat, ale nepodařilo se mi už skórovat.

Od podzimu 2014 jste profesionálem, jaký to je rozdíl oproti amatérskému golfu?
Golf se stal mou každodenní náplní. Je to super, živím se svým koníčkem. Na druhou stranu je to těžký boj a dřina. Ale věřím, ze se s tím zdárně poperu. Oproti amatérskému golfu k tomu přistupuji mnohem zodpovědněji.

V anketě golfista roku jste se ve své kategorii umístil na výborném druhém místě, co to pro vás znamená a na co by jste chtěl v nejbližší době ještě dosáhnout?
Moc si toho vážím, že se mi dostavilo takové podpory od veřejnosti a dostal jsem se až na druhé místo. Mým nejbližším cílem je dostat se na European Tour a tam se stát stabilním hráčem.

S golfem procestujete hodně zemí, kde se Vám zatím nejvíce líbilo?
Nejvíce se mi líbí u nás, ale tady je bohužel málo turnajů. Letos bych měl odehrát turnaj v Irsku, tak jsem se chtěl vždy podívat.
Po 112 letech se na olympiádě v Riu objeví golf, co na to říkáte a myslíte si, že Klára Spilková, která se zatím drží na 42. místě má na to, se na olympiádu dostat?
Je to perfektní, musí to být neuvěřitelný zážitek hrát pod 5 kruhy. Jestli se dostane? Věřím, ze ji vyhraje.

Je to i Váš sen si na olympiádě někdy zahrát?
Já osobně bych si ji strašně moc rád zahrál, ale tu letošní už asi nestihnu. Myslím, že ta další je v Japonsku, tam jsem ještě nebyl. Tak snad. ⋌