Ve dvou skupinách probíhaly zahřívací boje. První skupinu ovládli Black devils, i když v souboji s dalším favoritem turnaje FBC Ventyls Tuchlovice měli namále, ale výhru 3:2 nakonec vybojovali. Dalšími účastníky této skupiny byly týmy Tvoje máma a Ballers.

Ve druhé skupině byly lídry týmy Pátečníci z Kolína a Zvadlé listy, v jejichž kádru hráli zkušení kladenští florbalisté, přesto s Pátečníky prohráli vysoko 5:1 . Oba zmiňované týmy porazily Jestřáby z Nového Strašecí a FBC Rakovník dorost. Dorostenci a Jestřábi se rozešli smírně. V další fázi turnaje šlo už do tuhého. Čtvrtfinálové zápasy až na jednu výjimku přinesly velmi vyrovnané zápasy.

Čtvrtfinále
Rakovnický dorost za obrovské podpory publika těsně před koncem sahal proti Black devils po postupu, z kterého se ale nakonec radoval favorit, který zvítězil 2:1. Odměnou poraženým byl potlesk stojících diváků a děkovačka.

Během dalšího čtvrtfinále mezi týmy Tvoje máma a Zvadlé listy měly od úvodu Listy zápas pevně ve svých rukou a po vítězství 6:1 bez problému postoupily do semifinále.

V třetím čtvrtfinálovém duelu si vítěz skupiny B – Pátečníci – pohlídal začátek a vedl již 3:0. Ballers sice snížili, ale sympatický tým z Kolína další brankou potvrdil suverenitu.

Ve výborném regionálním duelu mezi Tuchlovicemi a Jestřáby z Nového Strašecí byli Jestřábi dvakrát blízko postupu do semifinále. V základní hrací době vedli ještě minutu a půl před koncem 2:0. Náskok ale neudrželi a přestože mohli v nájezdech několikrát rozhodnout, štěstí se k nim otočilo zády.

Semifinále
V prvním semifinále si to Black devils rozdali se Zvadlými listy a ani zde náskok 2:0 nestačil. V nájezdech zářil brankař „ďáblů" Adam Hodonský, který chytil vše a jeho spoluhráči měli dvakrát přesnou mušku.

Druhý finalista měl jednodušší cestu. Pátečníci si po výborném výkonu poradili s Tuchlovicemi 6:3.

V duelu o třetí místo hrály Zvadlé listy s Tuchlovicemi po základní hrací době 3:3. V loterii nájezdů rozhodla o bronzu osmá série a povedený blafák S. Prokopa z Ventyls Tuchlovice.

Finále nabídlo jako předchozí zápasy výborný florbal a drama. Devils brzy odskočili na 3:0, ale Pátečníci se nevzdali a snížili náskok až na rozdíl jedné branky. Pomohla jim k tomu i úspěšná power play. V poslední minutě měli několik příležitostí srovnat, ale obětavost obránců a brankář Hodonský rozhodli o vítězi turnaje.

Provozní sportovní haly Bedřich Koch byl s turnajem spokojen. „Čtvrteční turnaj jenom potvrdil zvyšující se úroveň florbalu v rámci akcí, které se konají ve sportovní hale. Velmi jsme byli potěšeni účastí mužstev mimo okres Rakovník a jistý výkon převedli i rozhodčí Vít Němeček a Lukáš Pyskatý." 

Konečné pořadí turnaje:
1. Black devils
2. Pátečníci
3. FBC Ventyls Tuchlovice
4. Zvadlé listy
5. Tvoje máma
6. Jestřábi Nové Strašecí
7. FBC Rakovník dorost
8. Ballers

Autoři: Josef Rod, Bedřich Koch