SK Kelti 2008 – HBC Rakovník 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Úvod utkání favorizovaným hostům vůbec nevyšel, když během 22 sekund inkasovali dva góly. Nejprve se v signalizované početní výhodě trefil Dvořák, vzápětí rychlý přechod středního pásma skončil přesným zakončením Musila – 2:0. Rakovničtí byli nástupem Keltů zaskočeni a k výraznějšímu ohrožení domácí branky se dostali až v závěru první části v přesilových hrách, žádný pokus se však neujal.

Nástup do prostřední části měli naopak lepší hosté, když hned po 34 sekundách zakončil samostatný únik střelou k tyči hrající trenér Rakovnických Martin Tvarůžek – 2:1. Místo vyrovnání však přišla od domácích blesková odpověď. Do útočného pásma se prodral Sevald, přenechal míček Kohoutovi a ten střelou zápěstím z kruhů nachytal Gerlicha – 3:1. Na 4:1 pro domácí zvýšil v přesilové hře Sevald a s do té doby neporaženými hosty to nevypadalo vůbec dobře.

Naději na zvrat v utkání vykřesal již v první minutě třetí třetiny opět Tvarůžek, který měl v předbrankovém prostoru dostatek času k pohodlnému zakončení – 4:2. Hned o minutu později vstřelil kontaktní branku Polívka a Rakovničtí začali svého soupeře mohutně svírat. Přes velké množství šancí, kdy domácí dvakrát zachránila i branková konstrukce, Rakovničtí nedokázali vyrovnat a při hře bez brankáře přidal pátý gól domácích do prázdné brány Dvořák.

Rakovničtí tak přišli o obdivuhodnou vítěznou sérii, nadále však zůstávají suverénním lídrem soutěže.

„Sehráli jsme nejtragičtější polovinu zápasu za celou sezonu. Asi jsme je trochu i podcenili. Když jsme poté stáhli hru na dvě lajny, dokázali jsme během chvíle snížit na rozdíl jediné branky, měli jsme drtivý tlak, ale bohužel při nás dnes nestálo štěstí a nespadlo to tam. Na druhou stranu je lepší, že nás to potkalo teď, je to taková facka, a v play off doufám budeme opět vyhrávat," komentoval první prohru v sezoně Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: Gerlich (Dvořák) – Cafourek, Pospíšil, Suchý, O. Tvarůžek, Sunkovský, Martínek, M. Tvarůžek, Polívka, Hildebrand, Šíma, Hradecký, Schierl, Prokop, M. Sýkora st., M. Sýkora ml.