Buldoci Karlovy Vary - SK Rakovník 2:4 (2:2)

Na to, že je v plném proudu tvrdá zimní příprava, se od začátku střetnutí hrál fotbal celkem solidní úrovně. Rakovník se snažil o technickou kopanou, na kterou domácí odpovídali bojovností a důrazem. Dvakrát se vedení v prvním poločase ujali hosté, Západočeši však vždy dokázali odpovědět. První rakovnickou branku zaznamenal Sklenka z pokutového kopu, který následoval po faulu na J. Červeného. Buldoci vyrovnali rovněž z penalty po faulu Fehera. Opět do vedení dostal hosty Zd. Červený, kterého ideálně uvolnil Sklenka, střelou podél vybíhajícího brankáře. O tom, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, rozhodla chyba v pokutovém území Rakovnických, když se po špatném odkopu dostal útočník domácích ke střele, na kterou brankář Hrbek nedosáhl.

Druhé dějství zcela v režii hostů

Druhý poločas se už hrál v režii Rakovníka. Mladí lázeňští šviháci ohrožovali jeho branku sporadicky, a to většinou z hranice velkého vápna. Do vedení poslal hosty svým druhým gólem Zd. Červený a konečný výsledek pečetilo jeho dvojče Petr.

„Na to, že se jednalo o první utkání po měsíční vánoční pauze, bylo k vidění celkem dobré utkání. Samozřejmě se objevily i chyby v práci s míčem, což je ale v současné době přípravy logické. Bylo však i dost povedených akcí. Utkání s kvalitním soupeřem splnilo moje očekávání a mám radost i z vítězství, a to hlavně kvůli klukům, protože pro ně bude povzbuzením pro další dřinu v zimním přípravném období,“ řekl trenér rakovnického týmu Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Mates, Tvrz, Feher – Sodomek, Sklenka, Procházka, Z. Červený, P. Červený – Cílek, J. Červený (Čížek).
Trenér: Jiří Kučera.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš