Ani to však rakovnickým borcům, kteří okupují z druhého místa čelo tabulky, nenahnalo strach.

Ervěnice–Jirkov - VK Rakovník 0:3 (-20, -17, -20)

Hned od úvodních míčů předváděli zodpovědný volejbal, kdy si zvětšovali svůj náskok na soupeře a výsledkem bylo vedení 1:0. Druhý set se nesl v podobném duchu.

Rakovničtí bezpečně ztrátovali, k dobrému přijmu a dobrému výkonu nahravače, který rozděloval nahrávky povětšinou na jednobloky. Opět se povedlo i poměrně dostkrát zablokovat a výsledkem bylo vítězství v dalším setu – 2:0. Na úvod 3. setu se Rakovničtí začali spokojovat s výsledkem, prohrávali již 6:2 a 14:10, ale poté opět zabrali a několika výborně vybojovanými balóny již povolili soupeři uhrát jen 20 bodů a zaslouženě vyhráli 3:0.

Ervěnice–Jirkov - VK Rakovník 0:3 (-14, -29, -23)

V odpoledním zápase začal Rakovník opět strojově přesnou hrou a dovolil soupeři jen 14 bodů – 1:0. Poté nastalo to pravé volejbalové drama. V dalším setu se vedení přelévalo ze strany na stranu a o vítězi musela rozhodnout vyhecovaná koncovka.

Zde se i díky sporným výrokům 2. rozhodčího musel nařídit dokonce i nový balón, což již dnes není tak obvyklé. Po několika odvrácených setbolech VK Rakovník dvakrát skvěle zablokoval a odnesl si výhru 31:29.

To však neuklidnilo hostující hráče a drama z předchozího setu se opakovalo do druhého technického time outu do stavu 16:15 pro Rakovník. Poté ale šňůrou šesti bodů rozhodli hosté utkání a i s malým zaváháním na konci setu dovedli dějství do úspěšného konce, i když jen nejtěsnějším rozdílem dvou bodů – 3:0.

V letošním kalendářním roce tým Rakovníka neztratil ani set a pokračuje ve stíhací jízdě Jablonce na první příčce. Tímto výsledkem se i v poměru setů dostal VKR na svého soka a jakékoli čtvrteční vítězství na domácí palubovce v odloženém zápase s pražskou Pragou ho posune do čela tabulky.

VK Rakovník: Celerýn, Jakovec, Patočka, Váňa, Finger, hrající trenér John, libero Fojtík, Mužík.