Poté, co zdejší hráči in line hokeje zlatým gólem Jana Pospíšila loni vyhráli druhou nejvyšší soutěž, zvedli hozenou rukavici a v nové sezoně budou účastníky extraligy.

„To znamená, že se mezi našimi mantinely objeví to nejlepší, ale na kolečkách,“ s potěšením konstatoval Jiří Karel, jeden z rakovnických borců, který se společně se svými kumpány chystá na premiéru v nejvyšší soutěži. „Bude to pro nás něco jiného. Samozřejmě, že se nemůžeme měřit se špičkou jako je Kladno a Beroun, ale určitě nebudeme chtít udělat ostudu,“ uvedl.

Během hokejové přestávky se na rakovnickém zimáku mohou ukázat takoví borci, jako útočník Montrealu Plekanec či další uznávaní hráči z klubů NHL, o naší extralize či KHL nemluvě (Rachůnkové, Klesla, Kalla, Stieler, Tatíček, Hořava, Toman, Kameš, Altrichter atd.).

Pro diváky by to mohla být zajímavá podívaná. „Na finále druhé ligy s Havířovem přišlo dvě stě lidí. Na sport, který je tady krátce, to je slušná návštěva,“ pochvaloval si Karel.

IHC Rakovník nechce zůstat za soupeři pozadu a fanoušky touží potěšit atraktivními jmény. Hráči dojíždějící z Kladna lákají útočníka Columbusu Jakuba Voráčka a také oporu české dvacítky na nedávném MS Tomáše Knotka. Kdo ví, zda nepřekvapí ještě dalšími jmény.

Rakovnický výběr však bude pochopitelně složený převážně z hráčů místního HC, pro které je in line hokej ideální přípravou na novou hokejovou sezonu.

Extraliga začne 2. května a je rozdělena na českou a moravskou skupinu vždy se šesti týmy. Odehrána bude během necelých dvou měsíců. Soupeři Rakovníku budou Kladno, Beroun, Hradec Králové, Slavia a Pardubice.

Na takové soupeře je nutné se důkladně připravit. „Co nejdříve položíme in line povrch, abychom mohli alespoň měsíc trénovat,“ přiblížil nejbližší úkol Karel s tím, že hřiště bude sloužit také veřejnosti stejně jako místní pětičlenné lize.